אדם תמהוני משכונת הדר גנים שמטיל אימה על תושבי השכונה מזה זמן רב, נעצר שלשום (שני) על ידי המשטרה אך שוחרר בתנאים מגבילים, ביניהם הרחקה מהשכונה. זאת מאחר שככל הנראה אין עילה לפלילים במעשיו.
(גן ציבורי בהדר גנים. צילום: מתן דויטש)
לפני קרוב לשנתיים דיווחנו על אותו אדם, שנהג להגיע לעיתים קרובות לגינה הציבורית שברחוב קראוסמן. לדברי התושבים אז, אותו גבר נטה להלך בצורה מאיימת כשהוא עטוף בטלית וכיפה גדולה לראשו ולאיים על עוברים ושבים, עד לכדי חשש מצד ילדים ואף הוריהם להגיע למקום.
אחת מתושבות השכונה סיפרה בזמנו: "הוא איים עליי ועל ילדים אחרים, אמר שיהרוג אותנו. פשוט לקחתי את הילדים והלכנו משם". תושב אחר סיפר כי צעק לעברו "אני אהיה משיח ואני אשחט פה את כולכם".
קראו גם:
מכיוון שהתנהגותו של אותו אדם לא מגיעה לכדי אלימות פיזית, גם פניות של תושבים לעירייה ולמשטרה לא יכלו להוביל למעצרו או פינויו מהמקום. בחודשים האחרונים הוא שוהה באופן כמעט קבוע בגינה ציבורית ברחוב השופר עם כלבו וגם לשם נרתעים הורים לקחת את ילדיהם.
"הוא תמיד מאיים, ותמיד אנשים בורחים ממנו", טוען תושב האזור. "אשתי מפחדת להסתובב לידו ואומרת שהוא צועק ומקלל בעברית ורוסית, אך הוא לא פוגע פיזית".
תושב אחר מספר: "הוא זורק הערות לאנשים ומפחיד אותם. הייתי עד לכך ששתי בנות רצו להתאמן במתקני הכושר הסמוכים לגינה והן התחרטו כי פחדו ממנו. יש לו בעיה והוא זקוק לטיפול".
השבוע, בעקבות תלונה נוספת שהגיעה למשטרה בגינו, הוא נעצר בסמוך לספריה שבשכונה אך שוחרר בתנאים מגבילים מאחר ולא עלו פרטים למעשה פלילי דוגמת תקיפה פיזית או איום בחפץ כלשהו. על פי גורמים המעורים בנושא, הוא הורחק משכונת הדר גנים.
מהמשטרה נמסר: "הוא נחקר ושוחרר בתנאים. המתלוננת נתבקשה לסור לתחנת המשטרה ולמסור תלונה מפורטת".
לעדכונים - חדשות פתח תקוה