התפרצות קורונה בבית החולים השיקומי בית רבקה בפתח תקוה: מספר מטופלים אובחנו כחולים והועברו למחלקת הקורונה הייעודית במרכז הרפואי. בנו של אחד המטופלים במקום טוען כי בית החולים התנהל בפאניקה ובחוסר שקיפות לאור מקרי ההדבקה.
בית רבקה פתח תקוהבית רבקה פתח תקוה
בית רבקה פתח תקוה
(צילום: גיל לרנר)
"אבי שסובל מסכרת, אושפז כחודשיים בבית החולים לצורך שיקום שכולל פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק", מספר הבן, תושב חולון.
"לאורך התקופה האחרונה הם לא איפשרו כניסת מבקרים מלבד פעמיים בשבוע ודווקא אהבתי את ההקפדה על ההנחיות. אתמול (ראשון) קיבלתי הודעה מהמרכז הרפואי לפיה 'עקב התחלואה הגבוהה בארץ והסגר ההדוק הנדרש, כמו גם החובה לשמור על בריאות יקירכם, המרכז הרפואי יהיה סגור למבקרים בתקופה זו..'. היום (שני) , אבי התקשר אליי וביקש שאבוא לשחרר אותו כי התגלה חולה מאומת".
קראו גם:
כיצד פעלת?
"אף אחד לא ענה לי במחלקה, אז הגעתי למקום כדי לשחרר אותו. אמרו לי בכניסה שיש רק חשש לחולה, הכל בסדר וכרגע אי אפשר לצאת או להיכנס. המשכתי להתקשר אבל אף אחד לא ענה ולא ידעתי מה קורה עם אבא שלי. המקום פשוט התנהל בפאניקה. החלטתי לעמוד בכניסה ולא לאפשר לעובדים להיכנס עד שאדע מה קורה איתו. דרשתי שישחררו אותו, כי ממילא היה אמור להשתחרר בקרוב. אחרי זמן קצר חזרה אליי מישהי שאמרה שהם מכינים את הניירת לשחרור. בעודי מחכה קיבלתי הודעה לנייד שיש חולה מאומת במחלקה שלו. בדיעבד הבנתי שלאורך כל היממה הזו הם הסתירו את המידע הזה.
"מדובר במרכז גריאטרי, בו מאושפזים מבוגרים רבים וכאלו עם מערכת חיסונית חלשה. תבואו ותגידו 'יש בעיה, נמצא חולה מאומת' תפעלו בשקיפות. אם היו אומרים את זה ובעקבות כך סוגרים את המקום ומפרידים את החולים מיתר המטופלים הייתי רגוע יותר, אבל אם אבא שלי אומר בוא תשחרר אותי, כנראה שהם איבדו שליטה".
מבית החולים בית רבקה נמסר: "באחת ממחלקות השיקום אותרו מטופלים חיוביים לקורונה. מטופלים שאותרו חיוביים מועברים ישירות מחלקת קורונה הייעודית בבית רבקה. בגין התחלואה הגבוהה באוכלוסייה הכללית ומקרי התחלואה בביה"ח וכמשנה זהירות למנוע עוד הדבקות כרגע לאור הסגר לא ניתן לאפשר כעת ביקורים כדי לא לחשוף מטופלים להדבקות נוספות.
"כמובן נאפשר ונגביר קשר עם המשפחות באמצעים טכנולוגיים כאילו ואחרים, מקרים חריגים במיוחד יאושר ביקור. כמו כן, מי שמצבו הרפואי מאפשר זו וניתן לשחררו יכול להשתחרר ולהיות בבידוד אם הוא מאושפז במחלקה שבבידוד. מחלקות אחרות משתחררים ללא מגבלות כמובן בהתאם למצב הרפואי".