2,097 חולים מאומתים. זה המספר המעודכן לשעות הבוקר (רביעי) של חולי הקורונה בפתח תקוה. עבור פנחס קוט, תושב כפר גנים, מדובר בהרבה יותר ממספר. בשבוע שעבר איבד למחלה הקשה את כלתו, שרי קוט זל", שהייתה בת 40 בלבד במותה.
פנחס קוט. חזר להתנדב כבר בימי השבעהפנחס קוט. חזר להתנדב כבר בימי השבעה
פנחס קוט. חזר לסניף כבר בימי השבעה
(צילום: פרטי)
שרי קוט, הייתה מורה לחינוך במיוחד, תושבת ירושלים ואם לארבעה. היא לקתה בתסמינים קלים בלבד של מחלת הקורונה. אולם, כעבור ימים ספורים הרגישה ברע, והזעיקה אמבולנס. למרות מאמצי החייאה היא נפטרה בחדר המיון בבית החולים הדסה.
קראו גם:
חותנה, פנחס קוט, שמנהל מזה שבע שנים וחצי, את סניף יד שרה בפתח תקוה, השוכן בקראוון ברחוב ז'בוטינסקי, חזר לסייע בסניף כבר בימי השבעה.
"בלוויה נאלצתי להשתתף ממרחק, ובימי השבעה כמעט שלא יכולתי להיות לצד בני בגלל מגבלות הקורונה", הוא מספר ומוסיף: "אמרתי לאשתי שמה שמחזיק אותי בימי השבעה ומאפשר לי להמשיך זו ההתנדבות בסניף יד שרה".
לדברי קוט, בימים הללו התחלואה בקורונה מורגשת היטב בפעילות הסניף, עם זינוק בהשאלות של ציוד נשימתי, כשמדי יום הוא נאלץ להזמין ציוד נוסף.
בעקבות פטירת כלתו, וגם לזכרה, החליט שלא לצמצם את הפעילות בסניף בימי הסגר הקורונה, אלא דווקא להרחיב אותה. מעתה הסניף יהיה פתוח ברציפות מ-10 בבוקר ועד 7 בערב, בזכות גיוס מתנדבים נוספים שימשיכו להשאיל ציוד רפואי ולתת מענה לתושבי העיר והסביבה.
בארגון "יד שרה" מוסיפים כי בימים אלה הם ממתינים לאישור של העירייה להקצאת מקום חדש ומרווח שישפר את מתן המענה של הסניף.
לעדכונים - חדשות פתח תקוה