באירוע סמלי שנערך אמש (ג') נחנך האצטדיון העירוני בפתח תקוה תחת שמו של שלמה שמלצר ז"ל, מייסד קבוצת שלמה. האירוע נערך במעמד ראש העירייה פתח תקוה, הנהלת חברת שלמה ביטוח וקבוצת שלמה ובני משפחתו הקרובים של שלמה שמלצר ז"ל. שמו החדש: "אצטדיון שלמה ביטוח".
אורי אומיד, מנכ״ל שלמה ביטוח, ראש העירייה ומנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוהאורי אומיד, מנכ״ל שלמה ביטוח, ראש העירייה ומנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה
אורי אומיד, מנכ״ל שלמה ביטוח, ראש העירייה ומנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה
(צילום: עזרא לוי)
לפני כשנה, עיריית פתח תקוה, באמצעות החברה לפיתוח פ"ת, יצאה במכרז לצורך מתן חסות מסחרית וקריאת שם לאצטדיון העירוני המוכר כאצטדיון "המושבה". בתום הליך מכרז מסודר, הודיעה העירייה כי בחרה בהצעה של חברת "שלמה ביטוח", כאשר אצטדיון "המושבה" ייקרא "אצטדיון שלמה ביטוח" ב-4 שנים הקרובות.
קראו גם:
בזמן תחילת בנייתו של האצטדיון העירוני בפתח תקוה, אף גוף מסחרי או פרטי לא לקח חלק במימון בניית האצטדיון והמימון היה ציבורי, ועל כן שמו טרם נקבע והוא נשא את הכותרת "אצטדיון עירוני" ללא כל כינוי נוסף. בהמשך, הודיעה עיריית פתח תקוה כי הוחלט לקרוא לאצטדיון בשם "אצטדיון המושבה". במכרז, ביקשה העירייה לשנות את שם האצטדיון ולהעניק לו במסגרת ההתקשרות את שם נותן חסות ומיתוג מקיף בהתאם. חברת "שלמה ביטוח" משלמת במסגרת ההסכם כ-2.5 מיליון שקלים לתקופה של ארבע שנים, כאשר שמורה לה האופציה להמשיך את ההתקשרות לארבע שנים נוספות.
אצטדיון שלמה ביטוח אצטדיון שלמה ביטוח
אצטדיון שלמה ביטוח
(צילום: קיריל קולסניק)
אצטדיון המושבה הוא אחד ממתקני הספורט החדשים והחדשניים בארץ ואחד מאצטדיוני הכדורגל הבודדים העומדים בתקן הבינלאומי ורשאים לארח משחקים במסגרות בינלאומיות. הוא משמש בית לשתי הקבוצות העירוניות ולשתי קבוצות ליגת על ומתקיימים בו (בתקופות שגרה) כ-100 משחקים בעונה, מחציתם משודרים בשידור טלוויזיוני מלא וחלקם כתקצירים. באצטדיון מתקיימים אירועי בידור שונים, הוא מכיל כ-8,000 מ"ר שטחי מסחר המושכרים לעסקים מסחריים ובסה"כ פוקדים אותו כ-300 אלף צופים מדי שנה.
האצטדיון נהנה מכיסוי תקשורתי נרחב ומוזכר בערוצי התקשורת השונים כ-150 פעמים בחודש. הוא ממוקם בסמיכות לצירי תנועה ראשיים כגון כביש 4 ו-5 וצמוד לתחנת הרכבת העירונית. חסות זו מצטרפת לחסות נוספת של קבוצת שלמה שניתנה לפני ארבע להיכל הממוקם במתחם הדרייב אין בתל אביב ונקרא "היכל קבוצת שלמה".
טובי שמלצר, מבעלי חברת "שלמה ביטוח": "את עסק השכרת הרכב הראשון של אבי הוא הקים בשנות ה-70 במוסך קטן ברחוב בר כוכבא בפתח תקוה, ובהמשך הינו מראשוני העסקים שקבעו את משכנם בקריית אריה. מדובר בסגירת מעגל משמעותית מאוד עבורי ועבור בני משפחתי. שלמה ז"ל, אבי היקר, היה מאנשי העסקים הבולטים והמשפיעים בישראל, אך יותר מכל היה מחובר לעיר פתח תקווה בה הקים לראשונה את עסקיו וסיפק מזה שנים אלפי מקומות עבודה לתושבי העיר והסביבה. כאשר הגיע ההזדמנות לקרוא בשם את האצטדיון העירוני בפתח תקווה, היה זה אך טבעי לכבד את אבי בהנצחה שכזו".
רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה: "כיאה לאצטדיון מתקדם וחדשני, אשר נמצא בליגה של כל המגרשים ומתקני הספורט המובילים בישראל, אני שמח שכעת האצטדיון נושא שם של חברה מקצועית, גדולה ומשמעותית במשק הישראלי. פתח תקוה נמצאת בתקופת פיתוח ושגשוג שלא ידעה כדוגמתה בעבר והבניה והפיתוח של אזורי התעשייה בעיר היא בשיאה".
לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה: "כחלק מהפיכת מתחם האצטדיון למוקד בילוי אורבני המציע מגוון עשיר של פעילויות לתושבי העיר ולמבלים מערים אחרות, אנו שמחים על השקת השותפות החדשה וקביעת שם האצטדיון ע"ש חברת שלמה ביטוח".
לעדכונים – חדשות פתח תקוה