מדוע נתלו שלטים בערבית ליד גני ילדים בשכונת הדר גנים בפתח תקוה? הורים שהוטרדו מהמודעות החריגות גילו שמדובר בקמפיין פרסומי של ארגון 'יד לאחים'.
1 צפייה בגלריה
המודעה שנתלתה ליד גני הילדים בפתח תקוה
המודעה שנתלתה ליד גני הילדים בפתח תקוה
המודעה שנתלתה ליד גני הילדים בפתח תקוה
(צילום: ירון קדושים)
הבוקר דיווחנו ב"מיינט פתח תקוה" על חשש בקרב תושבים בהדר גנים לאור עבודות בניה שמתבצעות בסמוך למוסדות חינוך, וזאת בשל העובדה כי את הפיגוע באלעד הסמוכה ביצעו שב"חים שעבדו בעיר. אם לא די בכך, אז חששם גבר היום, כאשר גילו שלטים בערבית שנתלו סמוך לגני ילדים בשכונה.
פעיל הציבור ותושב השכונה, ירון קדושים, ציין כי בעקבות פניות של תושבים אליו, התברר כי מדובר בקמפיין ארצי של ארגון 'יד לאחים' לקראת המגבית השנתית. במודעות עצמן נכתב בין היתר: "לכל יהודי יש יהודי! בבקשה, אל תוותר עליי, תציל אותי עכשיו!".
קראו גם:
בארגון 'יד לאחים', שפועל נגד התבוללות וקשרים משפחתיים בין יהודים לבני דתות אחרות, אישרו את הדברים וציינו כי: "המודעות נעשו כמובן כדי ליצור שיח בציבור על נשים יהודיות שסובלות בכפרים הערביים ולא כדי ליצור תבהלה חלילה. יודגש כי סיכמנו מראש עם חברת ההדבקה החיצונית שהמודעות לא ייתלו בסביבת מוסדות חינוך. עם קבלת פנייתכם ביקשנו מהחברה להוריד מידית את המודעות במיקום האמור ולבדוק האם ניתלו ליד מוסדות חינוך אחרים".
מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "הפרסום אשר הופץ גם בערים נוספות, הוא סר טעם, במיוחד בגלל העיתוי. מוטב היה להימנע ממנו בתקופה מתוחה כמו זו. בנוסף, נראה כי המודעות הודבקו בניגוד לחוק ועל כן הנושא יטופל ע"י גורמי הפיקוח והתברואה. במקביל לצוותי הרשות הפועלים להסרת המודעות, אנחנו מצפים גם מהאחראיים למהר ולהסיר זאת בהקדם".
לעדכונים - חדשות פתח תקוה