הכאוס ב"בית יעקב": בעקבות החלטת ראש העירייה לסגור את מוסד החינוך שברחוב הרב סעדיה גאון לאור מספר מקרי הידבקות בקורונה, נקבע מטעם היועצת המשפטית במשרד החינוך כי אין לרשות המקומית סמכות להורות על סגירת המוסד וכי על העירייה לחדול מפעולות המביאות לסגירתו. היום בבוקר בית הספר נפתח כסדרו ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
1 צפייה בגלריה
הדרמה סמוך לבית ספר בית יעקב פתח תקוה
הדרמה סמוך לבית ספר בית יעקב פתח תקוה
הדרמה סמוך לבית ספר בית יעקב פתח תקוה
(צילום: מתוך הרשת החברתית, נשמח שהצלם ייצור עמנו קשר לצורך מתן קרדיט)
כזכור, ביום שישי האחרון, בעקבות מספר נדבקות בקורונה בבית הספר לבנות 'בית יעקב', החליט ראש העירייה על סגירתו החל מאתמול (ראשון) ועד ליום שישי (ה-8 לחודש). אלא שההחלטה לא עברה בשתיקה בקרב ההורים שטענו כי גרינברג פעל בניגוד להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך ומבלי שיש לו סמכות לכך. לכן החליטו ההורים לשלוח אתמול את בנותיהם לבית הספר כשלטענתם היו כאלה שכלל לא שמעו על סגירת המקום מאחר ואינם מחוברים לרשתות החברתיות.
קראו גם:
הבנות שהגיעו לבית הספר נבלמו בשער הכניסה על ידי ראש העירייה בעצמו. ההורים הזועמים פרקו את כעסם על גרינברג והטיחו בו "יש משרד הבריאות, ויש משרד החינוך. הם החליטו שבית הספר צריך להיות פתוח. אתה בן אדם בריון ואלים". הורה אחר אמר לו בכעס "אתה השריף של העיר? אין לך סמכות". הכאוס נמשך במשך דקות ארוכות כשלמקום הגיעו גם צוות שיטור ונציגה ממשרד החינוך שדנו ביחד עם גרינברג על אופן המשך ההתנהלות בנושא. בהמשך הוחלט כי הבנות יפוזרו לבתיהן.
אתמול בשעות הערב, נעשתה פניה מטעם לשכת היועצת המשפטית של משרד החינוך אל ראש העירייה בה צוין כי לא ניתנה סמכות לרשות המקומית להורות על סגירת בית הספר, כאשר על פי ההנחיות מי שרשאי לעשות כן, זהו ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות או רופא מחוזי כהגדרת בפקודת בריאות העם. "בהתנהלותכם, במסגרתה הוריתם וביצעתם את סגירת בית הספר הנדון, פעלתם בחוסר סמכות וכן יש בה משום הפרה של חוק לימוד חובה", נכתב לגרינברג.
לאור הדברים הללו, הונחתה העירייה "לחדול מכל פעולה המביאה לסגירת בית הספר, וזאת בחוסר סמכות". העירייה קיבלה את הדברים, ואכן, הבוקר נפתח בית הספר בהתאם להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות.
ראש העירייה רמי גרינברג מסר בתגובה:"המטרה שלנו היא אחת – לקטוע את שרשרות הדבקה, לטובת התושבים ולמען בריאותם. אנחנו מבינים את הקושי, אך בד בבד נעשה כל שנצטרך כדי להיאבק בתחלואה. אני קורא לכולם, לשנס מותניים ולהצטרף למאבק - שכולנו מקווים שיהיה האחרון שניאלץ לנהל נגד הקורונה.
מול הפעילות החשובה שאנו נוקטים, מצער מאוד לראות ניסיונות של כמה פוליטיקאים מגזריים - להתסיס את הציבור נגד ההחלטות הבריאותיות שלקחנו, כשבחוסר אחריות נפשע ומתוך כוונה פופוליסטית, הם מנסים לערער על ההחלטות המקצועיות ולוקחים על עצמם נזקים בריאותיים, חולי ומוות, שעלולים לצאת מאותו זלזול שהם משדרים לציבור.
יצוין, כי במקבל פנו אלינו מנהלי מוסדות חינוך מהשכונה מיוזמתם ועדכנו על כוונתם לסגור את המוסדות עד להודעה חדשה. אחד מהמוסדות הוא ת"ת 'ברכת יעקב', שם התגלו עשרות תלמידים מאומתים לקורונה. מדובר במוסדות המשרתים את תלמידי תושבי אותה השכונה בה חלה עלייה בתחלואה בבית הספר 'בית יעקב'. בין היתר נסגרו מיוזמתם גם בית הספר 'אפיקים', וישיבת 'אמית'".