מקרה אלימות חמור נוסף בגינה ציבורית בשכונת נוה גן בתוך כשבוע: ילד כבן 13 הותקף על ידי מספר נערים כשאחד מהם זרק לעברו סקייטבורד ופצע אותו בפניו. הילד הנפגע נזקק כתוצאה מכך לטיפול מורכב בשיניו.
1 צפייה בגלריה
הילד הפצוע
הילד הפצוע
הילד הפצוע
(צילום: באדיבות המשפחה)
האירוע המחריד אירע אמש לאחר השעה 19:00. אימו של הילד סיפרה כי "הוא כמעט ולא יצא מהבית בתקופה האחרונה. חבריו יצרו איתו קשר והציעו לו להצטרף אליהם. הוא הסכים והם הגיעו לפארק בשכונה, שם ניתקלו בשלושה נערים שהחלו להציק לחברו. הבן שלי ניסה להגן עליו ואז אחד מאותם נערים לקח את הסקייטבורד של חברו של בני וזרק אותו בעוצמה על פניו של בני".
"הבן שלי סיפר שבשניות הראשונות הוא לא ראה כלום ואז הוא גם הבין ששיניו נשברו", ממשיכה האם לתאר את הזוועה שעבר בנה. "הוא התקשר אלי ואמרתי לו לבוא הביתה. בגלל שהוא היה עם מסכה אז הנזק לא היה נראה לעין אבל אז הוא הוריד אותה והפה שלו היה מלא דם. נבהלתי מאוד".
קראו גם:
זמן קצר לאחר מכן, הילד פונה על ידי משפחתו לקבלת טיפול בבית החולים, שם תפרו לו את השפתיים והחניכיים, כשעל שיניו הקדמיות התקינו גשר כדי לקבע אותן.
אחותו של הילד העלתה פוסט ברשת החברתית וזכתה לתגובות רבות תומכות כשחלק מהמגיבים, תושבי השכונה דיווחו על חבורת ילדים שמטילה אימה על ילדים אחרים. גם ראש העירייה הגיב כשכתב "נטפל בנושא בנחרצות". כמו כן, בכוונת המשפחה להגיש תלונה במשטרה נגד אותם ילדים. "אני שמחה ועצובה לראות שזה מכעיס את כולם כמו שזה מכעיס אותי. חבל שזה הגיע למצב הזה", כתבה האחות.
כזכור, לפני כשבוע דיווחנו על מקרה אלימות נוסף בשכונה בו מספר ילדים היכו ילד בן 10 כשרק התערבות של אדם מבוגר מנעה אסון גדול יותר.
מדוברות העירייה נמסר: "עיריית פתח תקוה משקיעה משאבים רבים ותקציבים לטובת הבטחת בטחון התושבים בכל שכונות העיר. בנוגע למקרה בגינת פייב, מדובר בקבוצת נערים אשר מוכרת לעירייה וחבריה נחקרו לאחרונה ע"י פקידות סעד ורווחה מפאת גילם הצעיר. בתוך כך, גורמי האכיפה ימצו את הדין עם הקבוצה המדוברת ולא נאפשר פגיעה בתושבים. הנושא נמצא בראש סדר העדיפויות ויטופל בהתאם. יודגש כי בשנתיים האחרונות מערך הביטחון התרחב באופן משמעותי וכיום העירייה מציעה מעטפת ביטחונית רחבה ע"י פריסת מצלמות המשדרות למרכז השליטה 24/7, תגבור סיירות הביטחון, הכוללות סיירת אופנועים, שיטור עירוני, שטחים פתוחים ועוד, כאשר רק בימים האחרונים נוספו 5 יחידות סיור המתגברות בשעות הערב בעלות כוללת של מאות אלפי שקלים. כפי שניתן לראות ממעט הפרסומים האחרונים, ההרתעה ברחוב מורגשת. זאת בנוסף לפעילויות החינוכיות שהעירייה מקיימת מול הנוער במרכזי הנוער וכן בשטח עצמו, כמו פרוייקט "עיר ללא אלימות", סיירות הורים ומדרכי רחוב וכו'".