עשרות הורים הגיעו הבוקר (שישי) נושאי שלטים לשער בית הספר היסודי בפתח תקוה שבו התרחש האירוע המטריד שבמהלכו נותרה ילדה בת 7 לבושה בתחתונים. ההורים הגיעו למקום כדי להפגין ולמחות נגד התנהלות הצוות החינוכי במקום. בין השאר הניפו שלטים "דוח חקירה מקיף עכשיו", "לחנך בלי להשפיל",ו-"הורים וילדים אנחנו אתכם"
הפגנה מול שער בית הספרהפגנה מול שער בית הספר
הפגנה מול שער בית הספר
(צילום: יואב פרוקופייב // האמת הגסה)
ההפגנה התנהלה בצורה שקטה למדי, כשמדי פעם נרשם דו שיח בין הורים שמחו נגד היחס מצד הצוות במוסד לבין הורים אחרים, שהבינו את חבריהם אך טענו כי פעולות כאלו פוגעים בשאר הילדים. "אתם עושים להם טראומה ברגע שהם שומעים ורואים את הדברים", אמרה אחת האמהות במקום, כשאחת אחרת שאלה: "אתם רוצים שהמורה תתאבד?"
למקום הגיע גם ראש העירייה, רמי גרינברג שניסה לדבר אל לבם של ההורים במקום, ואמר בין היתר: "מה שצריך לעשות ייעשה. אנחנו יודעים לבדוק ולטפל ולא לטאטא מתחת לשטיח. צריך לראות מה לעשות כדי לגרום למצב להיות טוב יותר. צריך לעשות זאת בחכמה".
הפגנה מול שער בית הספרהפגנה מול שער בית הספר
הפגנה מול שער בית הספר
(צילום: יואב פרוקופייב // האמת הגסה)
ההורים הקשיבו ואף טענו כי הם מבקשים פתרון כולל ולא נקודתי לאותו מקרה , כדי שאירועים כאלו לא יחזרו שנית.
בשלב מסוים גם מנהלת בית הספר, מסדה נחמד, יצאה להורים ואמרה: "כי מי שרוצה לדבר איתי יכול לקבוע פגישה. אשב איתו באריכות ובסבלנות, אקשיב ואענה. אני לא חושבת שזה שיח מכבד ברחוב, לא לכם לא לי ולא לבית הספר".
הבוקר התפרסם דו"ח משרד החינוך בסוף תחקיר שנערך על האירוע, בו מתוארת השתלשלות האירועים ומסקנותיו, שביניהם הצורך לסייע לא רק לתלמידה אלא גם למורה שנקלעה למצוקה קשה ולבית הספר.
פרסום ראשוני: 12:00 , 22.05.20