אתמול בערב (שני) התקיימה תחרות "הסבתא הכי יפה בישראל" - סבתו'ש - אותה מפיק הצלם אורי קריספין כבר מספר שנים בשיתוף "ידיעות תקשורת". אחרי סינון קפדני מול צוות שופטים עלו לשלב הגמר 32 מועמדות ובטקס רב רושם נבחרה ענת פביאן בת ה-60 מהרצליה למקום הראשון.
2 צפייה בגלריה
פביאן (במרכז) עם זוכות התחרות הסבתא הכי יפה בישראל
פביאן (במרכז) עם זוכות התחרות הסבתא הכי יפה בישראל
פביאן (במרכז) עם זוכות התחרות הסבתא הכי יפה בישראל
(צילום: פרטי)
קראו גם >>
במשך כחודשיים עד ליום התחרות, 32 המועמדות נפגשו אחת לשבוע למשימות צילום, ולהשתלמויות בנושא שיער, איפור והליכה נכונה על במה ובקמפיינים. המאפרת הראשית של התחרות הייתה מלכת היופי לשעבר רווית אסף. בשנה שעברה זכתה בתואר ליליאן סבח בת 62 מיהוד, והיא העבירה אמש את הכתר לענת פביאן הזוכה המאושרת. בנוסף, חולקו עוד שבעה תארים בערב המרשים.
פביאן, נולדה להורים ניצולי שואה, אמא לנאדין (34), א' (29), וסבתא לשניים, ארי (5) וטומי (3) ובקרוב תחבוק נכד שלישי. ענת נשואה בשנית באושר, כאמור, לשחקן ומאמן הכדורגל עופר פביאן. עיקר עיסוקה הוא במכירות בחנות לאקססוריז, תיקים ותכשיטים ברמת השרון.
היום בבוקר היא נשמעה נרגשת במיוחד: "הרגע סיימתי לרקוד בבית לאחר שבעלי, עופר, שם לי את השיר של אייל גולן 'את הכי יפה שלי'. אני מרגישה בעננים מבחינתי עכשיו אפשר להתחיל והשמיים הם הגבול".
2 צפייה בגלריה
ענת פביאן
ענת פביאן
ענת פביאן
(צילום: אורי קריספין)
איך הגעת לתחרות?
"בשנה שעברה לקוחה נכנסה לחנות שאני עובדת בה. ניהלנו שיחה וכאשר היא שמעה שאני סבתא לשניים היא לא האמינה, ומיד אמרה לי שאני חייבת ללכת לתחרות. שלחנו תמונה שלי עם הנכד וקיבלתי זימון אבל בגלל הקורונה לא התקדמתי עם זה. השנה קיבלתי זימון בשנית, בעלי תמך בי ואמר לי: 'זו יכולה להיות חוויה, לכי על זה'. הצטרפתי לתחרות ומאז לא נהניתי מכל רגע ומהחודשיים שעברתי, הכרתי נשים מקסימות והייתה לי חוויה יוצאת דופן.
"אני תמיד טוענת כי ליופי אין גיל. אני מרגישה עכשיו לא פחות יפה מאשר בצעירותי. גידלתי ילדים לתפארת ואני מרגישה שעכשיו זה הזמן שלי. העולם לא שייך רק לצעירים אלא לכל מי שצעיר בנפשו, וכך אני מרגישה".