העסקים המקומיים בפתח תקוה, כמו בכל רחבי הארץ, נפגעו במהלך המלחמה הקשה בעזה. הלקוחות לא ממהרים להגיע, יש פחות רכישות ומכאן שגם הפסדים כלכליים כבדים. לא מזמן דיווחנו על בר "הברדק" בעיר שסוגר את שעריו, כשאחריו מנסים להישאר עם הראש מעל המים אחרי שכבר חוו משבר בתקופת הקורונה.
2 צפייה בגלריה
ארנונה
ארנונה
ארנונה
(צילום: mynet)
עקב המצב פנו חברי מועצת העיר אורי אהד, איתי שונשיין, איציק ישראל ונפתלי כהן לראש העירייה רמי גרינברג, בבקשה לכנס ישיבת מועצה שתדון בשורת הקלות לעסקים בפתח תקוה כפי שמוענקות בערים אחרות.
בין ההקלות המוצעות דחייה של תשלומים שונים לעירייה, ביניהם חוזים וחשבונות לרשות המקומית.
לדברי אהד, גם בערים אחרות ניתנו הקלות דומות לעסקים. כך למשל, עיריית תל אביב-יפו העניקה פטור מאגרות שונות ודחיית תשלומי ארנונה, עיריית חיפה דחתה אף היא את תשלומי הארנונה לעסקים, וגם עיריית נס ציונה אישרה הארכת רישיון עסק ודחיית תשלומי חובה וצפויה לאשר פטור מאגרת שילוט.
"נוכח המצב השורר במדינה זה השבוע השביעי וההשפעה הכלכלית הברורה על התושבים ובעלי העסקים ומתוך ראיה רחבה ורצון להקל על אלו הזקוקים בעת הזו ל'חמצן כלכלי' מן הראוי שעיריית פתח תקוה תתגייס להקל על תושביה ובעלי העסקים הפועלים במסגרתה", ציין אהד.

2 צפייה בגלריה
אורי אהד
אורי אהד
אורי אהד
(צילום: ריאן)

קראו גם:

מדוברות העירייה נמסר: "עם פרוץ המלחמה העירייה פועלת פרטנית מול בעלי העסקים שפנו בנושא, ומאפשרת הקלות שונות בתשלומים, זאת למרות שלא התקבלו תקנות בנושא מטעם משרדי הממשלה הרלוונטיים. בניגוד לנטען החוק המדובר מיועד רק לקבוצת זכאים מצומצמת (רלוונטי לחיילים, שוטרים וכו'), ועל אף זאת, כאמור, העירייה פועלת פרטנית ללא הבדל מול כל פונה, על מנת לאפשר הקלה בתשלומים ככל הניתן. זאת בנוסף להקלות שניתנות (בהתאם לקריטריונים השונים) ע"י רשות המיסים – ישירות לעסקים.
"בצל המלחמה, העירייה קידמה מספר יוזמות סיוע לעסקים הפועלים בעיר, לרבות תכנית צמיחה שמקודמת בימים אלו. במסגרת זו לאחרונה הושק קמפיין פרסומי הקורא לבעלי העסקים, שאחד מבני הזוג גויס למילואים, לפרסם את העסק שלו בנכסים הדיגיטאליים שעומדים לרשות העירייה. בנוסף, העירייה פועלת בשיתוף משרד הכלכלה אשר מאגד בין מחפשי עבודה לעסקים, וכן העירייה מקיימת מפגשי הדרכה עם יועצים עיסקיים לטובת מתן כלים לבעלי עסקים בזמן המלחמה.
"יצויין כי כלל אגפי העירייה נרתמו ביוזמות רבות שמטרתן להקל על תושבי העיר בתוך המציאות שנוצרה ולאפשר שגרת חרום. אנו נמשיך לפעול בתחום זה ובקרוב גם נרחיב את היצע היוזמות העירוניות לטובת כלל הציבור ובעלי העסקים בתוכם".