תוספת בניה, ללא בניה: כך יורחב אחד מבנייני המשרדים הירוקים בישראל ב-6,000 מ"ר
הוועדה המחוזית אישרה את הרחבתו של המבנה באזור התעסוקה קריית אריה בפתח תקווה, שזכה בצל"ש המועצה הישראלית לבניה ירוקה ומאכלס כיום שורה של חברות היי-טק מהשורה הראשונה, בהן חברות ONE, Payoneer, Clexio ו- TeraSky. ההרחבה תבוצע על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. כעת צפוי שטחו הכולל העיקרי של הבניין להגיע לכ-16 אלף מ"ר בנוי.
1 צפייה בגלריה
בית אינטרגרין פתח תקוה
בית אינטרגרין פתח תקוה
בית אינטרגרין פתח תקוה
(צילום: טל ניסים)
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה של מחוז המרכז אישרה לפני מספר ימים את תוכנית אינטרגרין 3 פת/12/2200, המוסיפה כ- 6,000 מ"ר של שטח עיקרי לבניין המשרדים אינטרגרין 3 שבאזור התעשיה קרית אריה בפתח תקווה. בכך, צפוי שטחו של בניין המשרדים להגיע ל-16,000 מ"ר בסך הכל.
ההרחבה תבוצע ללא צורך בפעולות בינוי במעטפת הבניין, שכן תוספת השטחים מבוצעת על ידי פיצול קומות גבוהות קיימות. כך תוכל אינטרגרין לבצע את ההרחבה, תוך שמנוחתם של השוכרים הקיימים כמעט שאינה מופרעת כלל. בחברה צופים כי כעת עם אישור התוכנית, יהיו השטחים החדשים מוכנים לאכלוס באופן מיידי לאחר קבלת היתר מהעירייה.
בית אינטרגרין 3 ממוקם בפינת רחוב יגיע כפיים ורח' ישראל פוקס, מדרום לדרך אם המושבות. הוא נבנה ואוכלס על ידי קבוצת הנדל"ן אינטרגרין בשנת 2019 ונהנה מנגישות גבוהה לנתיבי תחבורה ולרכבת, וסמוך לתוואי הרכבת הקלה המתוכנן וקו המטרו העתידי. הבניין מתאפיין ברמת גימור גבוהה, דבר שמשתקף ברמת המחיר הממוצע של העסקות האחרונות שנחתמו בו – 85 עד 100 שקל למ"ר ברמת גמר, רמת מחיר גבוהה ביחס לאזור קריית אריה. על החברות השוכרות כיום שטחים בבניין ניתן למנות את ONE, Payoneer, Clexio ו- TeraSky.
קראו גם:
בשנת 2020 נבחר הפרויקט על-ידי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה כפרויקט ירוק מעורר השראה. בנימוקי הבחירה נכתב כי הבניין מתאפיין בתכנון השם דגש על רווחת המשתמש ומאפשר צריכת משאבים מושכלת על ידי - שימוש בתאורה טבעית, התקנת מערכת בקרת מים, שימוש במערכות מיזוג מהיעילות בארץ, הטמעת מערכת ניהול אנרגיה, עידוד שימוש באופניים ועוד.
מנכ"ל אינטרגרין אודי דרזנר: "בתקופה חסרת יציבות בשוק המשרדים, אנו מתכוונים להוציא אלפי מ"ר נוספים לשוק מתוך אמונה שבסופו של דבר לשטחי משרדים של שחקנים איכותיים תמיד יהיה ביקוש. בנוסף, חברות אשר צופות פני עתיד מבינות כיום כי בעוד שנתיים שלוש אזור התעסוקה קרית אריה יהיה אחד הנגישים ביותר בגוש דן עם פתיחתו של הקו האדום של הרכבת הקלה וקווי המטרו".