חוסר אונים בשכונת הדר גנים: רק לפני פחות משבוע דיווחנו על מכה של גניבות רכבים במתחם מגורים שבין הרחובות בן אליעזר והרב משורר. אמש (ראשון) נגנב רכב נוסף מאותו מתחם, החמישי בתוך שבוע.
על פי דיווחי התושבים, גניבת הרכב שבוצעה אמש באזור השעה 22:00 זכתה לתגובה מהירה מצד חברת 'איתוראן' ובתום מרדף משטרתי הרכב נתפס בסמוך לאריאל. מסיבה שאינה ברורה כרגע, הגנב שנהג ברכב הצליח להימלט וטרם נעצר.
כאמור, רק בשבוע שעבר דיווחנו על גניבת ארבעה רכבים באותו מתחם בן מספר בניינים כששלושה מהם, נגנבו אף הם ביום ראשון בין השעות 21:00-24:00.
דיירת באחד מאותם בניינים אמרה ל'מיינט פתח תקוה' לפני מספר ימים : "אנחנו מאוד מפחדים. העלנו אפשרות אולי לחנות בחוץ כי אולי שם אנשים רואים מה קורה. אני מחנה את הרכב בחניון סגור שמתחת לבית שלי ולא הגיוני שיקרה מצב כזה".
1 צפייה בגלריה
המכונית שנגנבה ונתפסה ליד אריאל
המכונית שנגנבה ונתפסה ליד אריאל
המכונית שנגנבה ונתפסה ליד אריאל
(צילום: באדיבות תושבים)
תושב השכונה ופעיל הציבור ירון קדושים הוסיף: "גניבות רכב זה לא רק רכוש. זה חלילה יכול לפגוע גם בנפש של מזדמנים או בעל הרכוש ולכן אני רואה בזה נושא עליון. חוליות הגנבים חזרו לפעול לאחר תקופה ארוכה של שקט ובעוצמות חזקות יותר. המשטרה פעלה בעבר בנחרצות ופגעה קשות בחוליות באמצעות מעצרים ומרדפים, אבל היה ברור שהם יחזרו".
קראו גם:
בעקבות גל הגניבות, עמלים כרגע בשכונה על הפעלת מערך מתנדבים וקוראים לתושבים "לשים לב לרכבים חשודים שמסתובבים בשכונה ולדווח למשטרה. עדיף שיבדקו מאשר שיקרה חס וחלילה אסון".
ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה מפעילה כוחות גלויים וסמויים ומפעילה מגוון אמצעים במאבקה בעברייני הרכוש ובכללן עבריינים הפועלים בתחום עבירות גניבת רכבים.
במהלך החודשים האחרונים הצליחה המשטרה לעצור מספר חשודים, תושבי שטחי הרשות הפלסטינאית, המשתייכים לכנופיות גנבי רכבים דבר שהביא להפחתה ניכרת בכמות אירועי גניבות הרכב באזור השרון כולו.
משטרת ישראל ממשיכה כל העת בפעילות המבצעית במטרה להגן על ביטחונם ורכושם של תושבי האזור".