בעקבות תכנית פינוי-בינוי שאושרה בשכונת אחדות: תושבים זועמים על העירייה וטוענים כי הדבר יגדיל את העומסים הקיימים במקום כבר היום.
כזכור, בתחילת השבוע אישרה העירייה להפקדה תכנית פינוי בינוי במשולש הרחובות יוספסברג, כץ ובן צבי יצחק בשכונת אחדות, במסגרתה יפונו 56 יחידות דיור בשלושה בניינים ישנים ובמקומם ייבנו 227 יחידות דיור ב-2 מגדלים בני 24 קומות. בעירייה ציינו כי במסגרת התכנית הכוללת יינתנו פתרונות תחבורה, שטחי ציבור ומוסדות ציבור, לרבות מוסדות חינוך ופנאי.
2 צפייה בגלריה
רחוב יוספברג שכונת אחדות פתח תקוה
רחוב יוספברג שכונת אחדות פתח תקוה
רחוב יוספברג שכונת אחדות פתח תקוה
(צילום: באדיבות תושבים)
אלא שתושבים בשכונה לא מרוצים מהתכנית שקורמת עור וגידים וטוענים כי היא תכביד על העומס והתשתיות באזור. "זו תכנית אומללה", אומרת אחת הדיירות. "בזמנו הייתה הפגנה על המסוף שצפוי להיות כאן ורמי אמר לנו תוך שהוא מצביע על המגדלים שכבר נבנו 'אני לא אתן יד לבניה כזו פה. המקסימום שיהיה אלו בניינים בני 12-14 קומות'. שאלנו 'אתה לא תאשר כאן?' אז הוא אמר 'זה הגיע לוועדה? למה אתם קופצים? שאני אאשר תבואו בתלונות ואני אומר לכם שאני לא אאשר את זה'. בפועל הוא הרדים אותנו ועכשיו מנחיתים אלינו את התכנית הזו".
מדוע למעשה אתם מתנגדים כל כך?
"תסתכל על השטח שיש פה. יש כאן עכשיו ארבעה בניינים גבוהים וזה כבר עמוס לעייפה. קשה לחיות פה. פקקים, צפיפות של אנשים, כבישים צרים, מעבר של אוטובוסים, אין לנו מקומות בגנים ובבתי ספר. אני לא יודעת מה הוא חושב לעצמו. אתה מקים פה שכונה נוספת כמו אם המושבות שאין לך תשתיות? איך רוצים להוסיף פה כמות כזו של אנשים?".
2 צפייה בגלריה
הפרויקט המתוכנן בשכונת אחדות פתח תקוה
הפרויקט המתוכנן בשכונת אחדות פתח תקוה
הפרויקט המתוכנן בשכונת אחדות פתח תקוה
(הדמייה: באדיבות דוברות עיריית פתח תקוה)
מה אתם מתכוונים לעשות?
"להתנגד בכל האמצעים שעומדים לרשותנו. נקיים פגישה בקרוב, נגיש התנגדויות ואנחנו כנראה גם נארגן הפגנה".
קראו גם:
מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "אחרי שנים רבות בהן פרויקטים של התחדשות בשכונות הוותיקות לא התקדמו, ראש העיר באמצעות מנהלת כרמים, פועל במהלך השנתיים האחרונות לחידוש העיר בכל פרמטר ובפרט פרויקטים של התחדשות במרכז העיר והשכונות הוותיקות תוך שימת דגש לפתרונות תשתית שונים, כמו תוספת מבני ציבור, גישות תחבורתיות ועוד.
בקשת התושבים לא אוחזת במציאות מכיוון שאין לה כל היתכנות כלכלית. מדובר כמובן בנתון שידוע לכל, לרבות לדיירים ששותפים בפרויקט. עוד נציין כי בניגוד למדיניות שהייתה נהוגה בעבר, כיום העירייה פועלת על פי נוהל שמצמצם באופן משמעותי את היקף יחידות הדיור בכל פרויקט התחדשות וכן את היקף היחידה שנבנית. זאת כדי למנוע צפיפות.
"בנוסף, בנוגע לפרויקט המדובר, העירייה מקדמת את סיפוח החלק הצמוד לכביש 471 כדי להרחיב את היקף מבני הציבור ומתחמי הפנאי על התכנון המקורי. מיותר לציין כי מעבר ליתרונות המשמעותיים המשליכים על העיר בכללותה, הפרויקט המדובר ישפר במאות מונים את איכות חיי התושבים באזור בכל פרמטר אפשרי".
לכל העדכונים - חדשות פתח תקוה