אושרה להפקדה תוכנית התחדשות עירונית בשכונת אחדות בפתח תקוה עם 227 יחידות דיור.
ועדת התכנון והבניה העירונית בפתח תקוה המליצה להפקיד לוועדה המחוזית את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת אחדות בפתח תקוה.
1 צפייה בגלריה
הפרויקט המתוכנן בשכונת אחדות פתח תקוה
הפרויקט המתוכנן בשכונת אחדות פתח תקוה
הפרויקט המתוכנן בשכונת אחדות פתח תקוה
(הדמייה: באדיבות דוברות עיריית פתח תקוה)
במסגרתו, קבוצת אלמוג תבצע הליך של פינוי בינוי בין משולש הרחובות יוספסברג, כץ ובן צבי יצחק.
הפרויקט יכלול פינוי של 56 יחידות דיור בשלושה בניינים ישנים ובמקומם ייבנו 227 יחידות דיור ב-2 מגדלים בני 24 קומות.
בעלי הדירות הקיימות יקבלו בתמורה דירה חדשה עם מרפסת, מחסן וחנייה. הפרויקט עצמו יכלול תמהיל דירות מגוון של 3-4-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. התכנון האדריכלי של הפרויקט נעשה על ידי אדריכל דורון גולדווסר בליווי מנהלת כרמים ועיריית פתח תקוה. המגדלים יכללו שטחי ציבור רבים (כ-25%) המיועדים לבניית מבנים ומוסדות ציבור, שטח ציבורי פתוח, חזית מסחרית ושביל מעבר בין הרחובות.
שכונת אחדות נחשבת לשכונה ותיקה הנמצאת בסמיכות לשכונות שערייה וכפר גנים ב, ממוקמת בחלקה הדרום מערבי של העיר. בנוסף, היא נמצאת בקרבה לכביש 471 ומשם ניתן להשתלב לעורקי תחבורה ראשיים נוספים כדוגמת כביש 4 וכביש 6. הועדה המקומית פ"ת בשיתוף הרשות להתחדשות עירונית מקדמת תכנית להתחדשות עירונית לשכונת אחדות הוותיקה על פרוגרמה שנבנתה במשותף.
במסגרת התכנית הכוללת יינתנו פתרונות תחבורה, שטחי ציבור ומוסדות ציבור, לרבות מוסדות חינוך ופנאי. על פי תכנית אחדות חלק מהמבנים בשכונה מיועדים לפינוי-בינוי וחלקם מיועדים להתחדשות במסגרת תמ"א 38.
קראו גם:
ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג ציין: "מרכז העיר וכלל השכונות הוותיקות בפתח תקוה נמצאים בראש סדר היום התכנוני ואנחנו מקדמים ובוחנים כל העת מגוון פרויקטים אשר צפויים לשנות את פני העיר בשנים הקרובות.
"אישור התכנית ע"י הועדה המקומית, הוא אבן דרך נוספת בדרך להגשמת חזון ההתחדשות. התכנית צפויה לשדרג את המרחב הציבורי באזור הוותיק, בנוסף לעובדה שבעלי הדירות ייהנו מדירות חדשות ומודרניות. כך שאין ספק כי זהו שינוי משמעותי לדיירים ולסביבה כולה.
"לצד התחדשות העיר והעבודה האינטנסיבית בשכונות הוותיקות, התב"עות החדשות שאנחנו מקדמים לאזורי התעסוקה והעסקים – בהם פארקטק, סגולה ורמת סיב; שדרוג תשתיות התחבורה, לרבות תחילת הפעילות של הקו האדום של הרכבת הקלה ושני קווי המטרו שנראים באופק – יקפיצו את העיר קדימה".
אמיר הלר, המשנה למנכ"ל בקבוצת אלמוג, התייחס לאישור הוועדה ובירך על כך: "מדובר בנקודת ציון חשובה בדרך להקמת הפרויקט, אשר יהווה זרז לקידום ההתחדשות העירונית בשכונה. אנו שמחים עבור הדיירים על כך שהפרויקט נכנס להליך תכנוני מואץ שעתיד לשפר משמעותית את איכות חייהם ויעניק פתרון מגורים איכותי לזוגות צעירים, משפחות ואוכלוסיות נוספות. אנו מודים על שיתוף הפעולה של מינהלת ההתחדשות העירונית כרמים ועיריית פתח תקוה".
לכל העדכונים - חדשות פתח תקוה