זעזוע בבית הספר עוזי חיטמן: פנינה אלון, שמונתה למנהלת מוסד החינוך רק בקיץ האחרון, עזבה את תפקידה ומי שתנהל את בית הספר היא סגניתה, רוית מוררו שרמן.
הסיבה לעזיבתה של אלון היא ככל הנראה חילוקי דעות מקצועיים עם ההורים שטענו אף לבעיות ניהוליות בבית הספר.
2 צפייה בגלריה
פנינה אלון
פנינה אלון
פנינה אלון
(צילום: פרטי)
לפני כחודש וחצי עלה שמו של מוסד החינוך לכותרות, לאחר שהורים טענו כי אחת המחנכות אמרה שחלתה בגלל הילדים וכן הודיעה להם שהמצטיינים יישבו בקדמת הכיתה ו"אלו שלא ייצא מהם כלום, מאחור". כתוצאה מכך הועברה המורה מתפקידה.
לפי הורי בית הספר מלבד אותו אירוע, הם לא הגיעו לעמק השווה עם המנהלת אלון במספר נושאים, וכעת היא עוזבת את תפקידה, כשלא ברור האם מיוזמתה או מיוזמת הרשות ומשרד החינוך.
מי שקיבלה את המפתחות לניהול בית הספר כאמור, היא סגנית המנהלת בשנתיים האחרונות רוית מוררו שרמן, תושבת העיר.
מלבד תפקידה כסגנית, בשמונה השנים האחרונות, מילאה רוית תפקידים שונים בביה"ס, כשבין היתר שימשה כמורה ורכזת מדעים, חברת צוות הניהול ושותפה לצמיחתו של בית הספר ולפיתוח מיזמים וחדשנות בהוראה. כמו כן הדריכה מורים בתחום המדעים כמדריכה מחוזית במחוז תל אביב.
רוית רואה בחינוך שליחות אמיתית ורבת השפעה ומאמינה בלמידה משמעותית, חווייתית, חדשנית ומשולבת טכנולוגיות. לדבריה: "ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר להובלת התלמידים למצוינות והגשמה עצמית. ההורים הנם שותפים טבעיים לדרך ואני רואה חשיבות עליונה בשיתופי הפעולה עמם".
2 צפייה בגלריה
רוית מוררו שרמן
רוית מוררו שרמן
רוית מוררו שרמן
(צילום: מהאלבום הפרטי)
קראו גם:
ראש העירייה רמי גרינברג ומנהלת אגף החינוך היסודי טלי טולדנו בירכו את רוית, צוות ביה"ס וקהילת בית הספר ואיחלו לה הצלחה. גרינברג אמר: "אנחנו מאמינים בקידום מנהלים ומנהלות הצומחים במערכת ומכירים אותה על בורייה. אין לי ספק שביה"ס בהובלת רוית יגיע להישגים ולהצלחות וכי האקלים בבית הספר יהיה מיטבי ומקדם".
אלי פיין, יו"ר הנהגת הורי בית הספר מסר בעקבות השינוי הניהולי: "בהמשך לתהליך שקיימו נציגי הנהגת ההורים בביה"ס מול הגורמים הרלוונטים במשרד החינוך וברשות, במהלכו שיתפו אודות תסמינים של בעיות ניהוליות בביה"ס, הנושא נבדק לעומקו ובסיומו נבחרה הגב' ממרו שרמן רוית להחליף את מנהלת ביה"ס הגב' פיני פנינה אלון.
"קהילת בית הספר עוזי חיטמן שמחה ומברכת את הגב' רוית מוררו שרמן על בחירתה למנהלת בית הספר ומאחלת לה הצלחה רבה בתפקידה החדש. אנו משוכנעים שתצעיד את ביה"ס יחד עם הצוות החינוכי הנהדר, למחוזות משמעותיים וללמידה פורייה ומוצלחת".