טענות מצד הורים בבית הספר היסודי חיים חפר בפתח תקוה: מורה מחליף גער בתלמידים ועשה שימוש בכוח כדי להוציא את אחד התלמידים מהכיתה. "ילדים חזרו בוכים הביתה", אומרת אחת האימהות.
המקרה המדובר אירע ביום רביעי בשבוע שעבר, בזמן שתלמידי אותה כיתה נכנסו לשיעורם האחרון באותו היום.
1 צפייה בגלריה
בית ספר חיים חפר פתח תקוה
בית ספר חיים חפר פתח תקוה
בית ספר חיים חפר פתח תקוה
(צילום ארכיון: פרטי)
אלא שלדברי ההורים, במקום השיעור המקורי שהיה אמור להיערך, לכיתה נכנס מורה מחליף שגער בילדים מן הרגע הראשון.
"הוא פשוט צעק עליהם 'תהיו בשקט!', 'אל תורידו מסכות!' אבל החמור יותר היו צעקות של 'אף אחד לא שותה מים ולא יוצא לשירותים!'", טוענת אחת האימהות.
"למרות זאת יתכן שחלק מהילדים כן הורידו את המסכה לפרקים או שתו מים ובתגובה הוא לא הפסיק לצעוק. השיא היה כשהוא תפס את אחד הילדים והוציא אותו בכוח מהכיתה עד כדי כך שהוא נפל על הרצפה".
איך בעצם נודע לך הסיפור?
"בשעה 13:00 בערך הבת שלי התקשרה בוכה כשהיא מבוהלת ומפוחדת. לפי הודעות ווטסאפ שהחלו להישלח בקבוצה של הורי הכיתה לאחר מכן, התברר שכל הילדים חזרו באותו יום בבכי ועם אותם טענות".
קראו גם:
מישהו שם לב לכך בבית הספר?
"אחרי השיעור אחת המורות תפסה קבוצה של ילדים בדרך הביתה, לקחה אותם למנהלת וזו עשתה להם מעין משפט שדה עם המורה שהיה בכיתה ואמרה לאחת הבנות שהיא סתם היסטרית. היא באה בטענות לתלמידים וצידדה במורה שהתנהל כך בגלל ההתנהגות בכיתה.
"אחרי שעתיים גם קיבלנו, כל ההורים, מכתב שלכיתה יש בעיות התנהגות ולא יתכן שבכל פעם שיש מורה מחליף הם יעשו בעיות. היא האשימה גם אותנו ושלחה אותנו להדרכת הורים".
מה עובר עלייך אחרי סיטואציה כזו?
"אני מרגישה שאני שולחת את הבת למקום לא מוגן ולא בטוח. וזה רק סיפור אחד מיני רבים. יש בעיות אלימות רבות בבית הספר. לא יכול להיות שהילדה שלי חוזרת עם סימנים כחולים. יש המון אלימות ואין פתרון ואין עם מי לדבר. הגעתי למצב שאני מפחדת לשלוח את הבת שלי לבית הספר ואני לא יודעת באיזה מצב היא תחזור. זה מזעזע.
"ביום חמישי אף ילד מהכיתה לא הגיע לבית הספר. שלחנו מיילים לפיקוח, לראש העירייה ולשרת החינוך. דרשנו פגישה עם הפיקוח והבטיחו לנו שתהיה כזו בשבוע הבא. לומר שאני מאמינה? מתוך הכרות אישית עם המערכת , לא ממש".
מדוברות העירייה נמסר: "משרד החינוך קבע את יום המודעות לאקלים החינוכי בתוך בתי הספר. זאת בהמשך לאתגרים שנולדו בעקבות תקופת הקורונה והסגרים. בתוך כך, משרד החינוך, האמון על הטיפול במקרים מסוג זה, מקדם פרויקטים שונים לטובת מתן מענה לאתגרים השונים, לצד הפרויקטים הרבים שמקודמים ע"י הרשות. הפעילות החינוכית סביב האתגרים צפויה למנוע גם מקרים בודדים מעין אלו - המתרחשים בכל הארץ".
תגובת משרד החינוך: "מדובר במורה ממלא מקום על בסיס יומי שכבר לימד בבית הספר מספר פעמים בעבר ללא בעיות.
"לדברי מנהלת בית הספר, התנהלות ההורים בנושא לא הייתה נכונה ולא היה מקום להשבתת הכיתה. יצוין שהמורה אינו מלמד בבית הספר והמקרה הועבר לידיעתה של המפקחת".