צו למניעת הטרדה מאיימת הוצא בימים האחרונים נגד תושב העיר, לאחר שתקף את רב בית הכנסת בו מתפלל ובהמשך מתפללים נוספים, ביניהם קשיש בן 81.
הסיבה לתחילת המהומות: רב בית הכנסת איפשר לאישה שהתגיירה ונמצאת בהליך גירושין מבעלה להשתתף בסעודת שבת בבית הכנסת, לאחר שטענה כי אין לה אוכל, בעוד התוקף טען שהאישה גויה וגיור שעברה פיקטיבי.
1 צפייה בגלריה
מתפללים בית כנסת
מתפללים בית כנסת
מתפללים בית כנסת
(צילום המחשה: shutterstock)
על פי הבקשה לצו מניעת הטרדה מאיימת שהוציא רב בית הכנסת, בשנות ה-60 לחייו, נטען כי לפני מספר שבועות הופנתה אליו אישה שהתגיירה ונמצאת בהליך גירושין וזו טענה שאין לה אוכל היות ובעלה לא מעביר לה כסף. לכן ביקשה להשתתף בסעודת ליל שבת שהתקיימה בבית הכנסת.
רב בית הכנסת נענה לבקשה, אלא שאחד המתפללים בשנות ה-50 לחייו קבע שהאישה גויה והגיור פיקטיבי, זאת על אף שלטענת הרב "אינו מוסמך לרבנות ואסור לו להתערב בעניינים כאלו". על רקע המחלוקת בין השניים, החל המתפלל להטריד את הרב בהודעות מאיימות.
עוד נטען בכתב הבקשה, כי ביום שבת, ה-13 בנובמבר לאחר תפילת שחרית, הפריע המתפלל לרב לדרוש את דרשתו, ולאחר מכן יצר פרובוקציה ואף תקף אותו. גם בשבת שלאחר מכן השתולל המתפלל בבית הכנסת, תקף קשיש בן 81 שנפגע בראשו והחל לדמם ותקף מתפלל נוסף.
קראו גם:
בעקבות האירועים, הגיש הרב תלונה במשטרה ואף פנה כאמור לבית המשפט בבקשה להוציא צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד האיש.
בתחילת השבוע פסק שופט בית משפט השלום בעיר, עודד מורנו, כי על המתפלל נאסר להטריד את הרב, ליצור איתו קשר ולהימצא במרחק של פחות מ-100 מטרים מדירת מגוריו, מקום עבודתו ומבית הכנסת, וזאת למשך מספר ימים עד לקיום דיון במעמד שני הצדדים.
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה