במהלך השבוע האחרון קלטו במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה 26 ילדים, אמהות וסבתות ששבו מעזה. המגע הישיר הראשון של אותם שבים היה עם בני המשפחה הקרובה שלהם ועם הצוות העוטף והאוהב בשניידר.
2 צפייה בגלריה
מצוקת חניה ליד שניידר
מצוקת חניה ליד שניידר
שניידר
(צילום: ריאן)
הם קיבלו שם חיבוק חם, והיום סיכמה מנהלת מרכז שניידר ד"ר אפרת ברו הרלב את הרשמים מהשבוע האחרון. להלן הדברים שאמרה:
"לפנות בוקר הגיעו אלינו לשניידר, ארבעה בני נוער, לאחר תקופה ממושכת של 53 ימים בשבי החמאס. מצבם הגופני מוגדר יציב והם עוברים הערכה רפואית ורגשית. כל מי שחוזר מרגש אותנו מאד, כל ילד, כל ילדה, כל אמא, הם עולם ומלואו.
אנחנו קודם כל מסתכלים, אחר כך מקשיבים, ורק לבסוף – בודקים, ומטפלים. אנחנו משתאים מהיכולת של השבים להסתגלות ההדרגתית לאורך ימי השהות אצלינו, שמעוררת בנו אופטימיות רבה.
בחמשת הימים האחרונים פגשנו ילדים שבתחילה היו כבויים ועצובים, ולאחר יום או יומיים, כבר רצו במחלקה, שיחקו וצחקו. שמענו מרבים מהילדים ומהשבות סיפורים בלתי נתפסים, חלקם ממש סוריאליסטים. שמענו סיפורים, שקשה לנו כרופאים וכצוות מטפל להאמין שיכולים להתקיים.
"ברור לנו שהם רק בתחילת הדרך, ושלכולם יש עוד דרך ארוכה בשיקום שלהם. אבל מהמעט שאנו רואים – הם חזקים, ונחושים להתגבר ולהתמודד.

2 צפייה בגלריה
המפגש המרגש של אביגיל עידן עם המשפחה בשניידר
המפגש המרגש של אביגיל עידן עם המשפחה בשניידר
המפגש המרגש של אביגיל עידן עם המשפחה בשניידר
(צילום: דוברות המרכז הרפואי שניידר)

קראו גם:

"אנחנו כולנו, כל הצוות המטפל, והקצינים המטפלים מצה"ל, הולכים לישון מאוחר בלילה, כל לילה, במחשבות עמוקות על המשפחות, וקמים למחרת בבוקר, מוקדם, עם התכניות והרצון להמשיך לעזור ולהועיל ככל הניתן לכולם. אחנו כולנו, עושים ונמשיך לעשות הכל בשביל לעטוף אותם בכל דרך אפשרית.
"הצוות שלנו שפועל בשגרה, ביום יום לטיפול בילדים ובמשפחות, ברגעים קשים מאד, מוצא את עצמו כעת רתום למשימה הלאומית הקדושה והחשובה יותר מכל – והיא להחזיר את הילדות והשמחה לילדים, ואת החיים הרגילים והשלווים לבני המשפחה.
"במהלך השבוע האחרון, טיפלנו במחלקת הילדים השבים בשניידר, ב-26 ילדים ונשים, מחציתם כבר שוחררו מבית החולים. ליבנו עם יתר החטופים שנותרו בעזה, ואנחנו מחכים ומצפים לראותם בבית בקרוב".