הסערה והעצומה: תושבים בפתח תקוה פתחו עצומה נגד רשף לוי ודורשים לבטל את הופעתו המתוכננת באולם גולדה בחודש הבא.
הסיבה: פוסט שפירסם בפייסבוק לפני מספר שבועות בו פנה לאלוהים בבקשה לשלוח מטאור "שירסק לעפר את הכותל ואת הר הבית".
1 צפייה בגלריה
רשף לוי
רשף לוי
רשף לוי
(צילום: אביגיל עוזי)
לוי, סטנדאפיסט ותסריטאי פופולרי, התבטא נגד העימותים סביב הר הבית וכתב: "אלוהים יקר, אני בטוח שאתה טוב ומטיב. מעולם לא קראתי התבטאות שלך שמבקשת מכל המדרובים למות על גל של אבנים כלשהו, גם לא בירושלים. אתה רואה את כל הטרוריסטים והמשוגעים שפועלים בשמך ואתה מתבאס לא פחות מאיתנו.
"לכן בקשה לי אליך, אתה ששולט בכל גרמי השמים, אנא ממך הסט את אחד מהמטאורים שלך, מטאור קטן, לא גדול, ושלח אותו ישר לאגן הקדוש שירסק לעפר את הכותל ואת הר הבית שבנה בכלל החוטא שלך הורדוס. את הבור שיווצר נשכיר לנטפליקס לצילומי העונה הבאה של too hot to handle ובכסף שנקבל נדאג לכל הילדים שההורים שלהם נרצחו ועוד יירצחו לשווא בכל הטירוף הזה".
קראו גם:
הפוסט של לוי עורר תגובות זועמות בקרב אנשי ימין ואף בקרב אנשים מהתעשייה. "מעניין שאתה פונה אליו בתחינות שיהרוס עם מטאור את האתרים הכי קדושים לעם היהודי, אבל לא מעז להזכיר את האתר המקודש למוסלמים, שנבנה בחוצפה על האתר הכי קדוש לעם היהודי", כתב בתגובה התסריטאי מני אסייג. מגיב אחר כתב בכעס: "למה בעצם אתה בישראל? מי אתה? מה אתה? במה אתה יהודי?".
לוי שהיה ער לביקורות נגדו, הבהיר שבועות אחדים לאחר מכן בפוסט אחר כי "הרבה אנשים לא הבינו את הפוסט שלי על הר הבית... לא הבינו למה ביקשתי מאלוהים ורק מאלוהים [לא מבני אדם] להחריב את אל אקצא ואת הכותל ולהתחיל מחדש. להפסיק את כל הטירוף של הטרוריסטים שיורים בנו ומשתגעים בגלל מסגד שיושב במקום שבו פעם עמד המקדש.
"לא הבינו למה אני חושב ותמיד אחשוב שהילדים שלנו לא צריכים למות בגלל אבנים. ולא, אין אבנים עם לב אדם, אין דבר כזה, זאת סתם שורה יפה משיר שאין לה משמעות...האם לחילוני אסור להתפלל לאלוהים ולהגיד לו שכל הדבר הזה מיותר?".
אלא שלמרות שניסה להסביר את דבריו, תושבים בפתח תקוה לא השתכנעו ופתחו לאחרונה עצומה, עליה חתמו למעלה מ-60 איש, בה הם דורשים לבטל את הופעתו המתוכננת באולם גולדה בעיר ב-25 ביוני. "אנו פונים לעיריית פתח תקוה, לראש העירייה וחברי וחברות מועצת העיר לא לתת יד למי שאין לו ולו טיפת גאווה לאומית אמיתית כביכול".
יוזם העצומה, הפעיל החברתי ותושב העיר, שי אבו, מסר למיינט פתח תקוה: "אל לנו לתת במה למי שבז לכוחות צה״ל הממלאים את תפקידם בשליחות המדינה מתוך הגנה על המולדת. 'אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני' זו לא סתם אמירה. אומן שרוצה להופיע בפני אותם חיילים לא יכול להיות מישהו שבוחר לכאורה להשמיץ אותם".
מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "עיריית פתח תקוה מאמינה בחופש הביטוי ואינה נוקטת בסתימת פיות או בחרמות, בפרט כאשר מדובר בדברים שנכתבו ע"י קומיקאי שנוהג להתבטא באופן אירוני. יודגש כי הדברים הובהרו בשיחה שנערכה עם האומן בנושא ולאחריה הוחלט כי אין מניעה לקיים את האירוע ושכל אחד יבחר אם הדברים מתאימים לרוחו או לא.
"במקביל יצוין כי כל אירוע מתקיים או מתבטל (לעיתים גם נדחה) בהתאם להיקף הנרשמים אליו, כפי שקורה בהיכלי התרבות ובכלל האירועים העירוניים. רק על פי זאת יקבע אם האירוע יתקיים או לא".
מטעמו של רשף לוי טרם התקבלה תגובה.
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה