גבר כבן 43 נמצא מוטל בביתו ברחוב וייסבורג בפתח תקוה במצב ריקבון קשה, כשבוע לאחר שנפטר.
אמש (רביעי) סמוך לשעה 20:00 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופה שנמצאה במצב ריקבון בפתח תקוה.
1 צפייה בגלריה
גבר נמצא ללא רוח חיים ברחוב וייסבורג פתח תקוה
גבר נמצא ללא רוח חיים ברחוב וייסבורג פתח תקוה
גבר נמצא ללא רוח חיים ברחוב וייסבורג פתח תקוה
(צילום: דוברות זק"א)
חיים אוטמזגין, מפקד היחידות המיוחדות בזק״א שטיפל בזירה: ״מדובר בגבר בשנות ה40 לחייו שגר לבדו, קרוב משפחה הזעיק את המשטרה למקום בעקבות חשש כבד לחייו משלא ראו אותו מזה כשבוע.
"כשהגענו למקום ראינו בית מלא בפסולת, בתוך הבית שכב המנוח ללא רוח חיים במצב ריקבון קשה מאוד, זמן רב לאחר מותו. מתנדבי זק״א מרחב שרון טיפלו בכבוד המת בזירה הקשה".
בזק"א מבקשים: "בימים אלו בשל מזג האוויר הסוער והקר חייבים לשים לב יותר על השכנים הבודדים שגרים לבדם, לבדוק בשלומם לפחות פעם אחת ביום, זה מציל חיים".
קראו גם:
מיומנו של המתנדב חיים מזק״א, שטיפל במקרה המזעזע בפתח תקוה: ״עוד הודעה מבצעית על אירוע אסון, אדם שלא עונה לטלפון כמה ימים וקיים חשש לחייו. אנחנו מגיעים למקום. בן 43, עלה לארץ מאירן, חי בבנין מגורים עם מספר כניסות, עשרות דיירים בבניין. כשהגענו ושאלו אותנו מי מת, כולם ידעו לשאול אם 'זה הבחור עם האופניים', כבר שבוע לא ראינו אותו!. אחסוך מכם את התיאור בפעולות שעשינו לכבודו, הכבוד האחרון.
"אבל! 'זה עם האופניים' זה לא יום, חודש, או שנה שהוא גר ככה-לבד, כולם ראו וידעו שהקשר היחיד שיש לו, הוא לחפצים, והוא חיפש הרבה קשר, שהמשוואה לכך היא הרבה חפצים, הוא לא רצה לנתק עם אף אחד מהחפצים את הקשר, ולכן הבית מלא בחפצים שמישהו נקשר אליהם, כי לא היו לו קשר עם השכנים.
"זו לא הפניית אצבע מאשימה, זה ניסיון כנה ואמיתי לקבל תשומת לבכם למסר ״שכן שים לב אם אני חסר.
"יש לכם שכן או שכנה המתגוררים לבד? אפילו כאלו שנקשרים לחפצים שלהם (אגרנים) הם זקוקים לכם! אל תהססו, תדפקו בדלת שלהם פעם אחת ביום, רק כדי לראות שהם חיים.
"ה'זה עם האופניים' נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים כשבוע לאחר שנפטר, מקרה עצוב של מוות בבדידות, אף אחד לא היה שם בשבילו. עוד אחד נפל במגפה השקטה.
"למעלה מ-150 מקרים קשים טיפלו מתנדבי זק״א מתחילת שנת 2021 ברחבי הארץ מקרים של אנשים בודדים שנמצאו מוטלים בביתם ימים ושבועות לאחר מותם במצב של איבוד צלם אנוש".