תושבים בשכונת אם המושבות שמתגוררים בסמוך לגן הפפיון שבצומת הרחובות משה סנה ויעל רום, טוענים כי מזה מספר חודשים, ובמיוחד בימי חופש, הם סובלים מרעש שמקימים בני נוער במקום עד השעות הקטנות של הלילה.
"המפגע הזה קיים מתחילת חודש יולי, אז יצאו הילדים לחופשת הקיץ, פשוט עד עכשיו ישנו עם מזגן וכל החלונות היו סגורים אז התעלמנו", אומרת דיירת המתגוררת בסמוך לגינה הציבורית. "בימים האלו שאפשר לפתוח חלונות כי יש אויר בלילה, שומעים את כל הרעש שמקימים בני הנוער שמגיעים מכל השכונה ויושבים כאן. אני מרגישה שיש לי דיסקוטק מתחת לבית".
1 צפייה בגלריה
גן הפפיון באם המושבות
גן הפפיון באם המושבות
גן הפפיון באם המושבות
(צילום: פרטי)
קראו גם:
מה אתם שומעים בעצם?
"יש בנות שצורחות סתם, ילדים עם אופניים חשמליים ונפצים כשלפני מספר ימים זה היה גם ב- 2:30 בלילה".
עד כמה זה פוגע בכם?
"זה פוגע מאוד. אנחנו עם ילדים קטנים בבית שקמים אליי בלילה ואומרים 'אמא אנחנו לא מצליחים לישון'. בימי שגרה גם לא הכול על מי מנוחות, אבל זה מורגש פחות כי עד חצות בערך בני הנוער מתפזרים לבתים. עכשיו, בתקופה הזאת, זה משהו אחר. ב- 23:00-24:00 הם עדיין נשארים שם".
פנית לעירייה?
"בלילה שעבר, קצת אחרי חצות, פניתי למוקד ואמרו לי שפותחים פנייה. עמדתי בחלון ולא ראיתי שהגיע מישהו. התקשרתי שעה לאחר מכן שוב, ואמרו לי שהפנייה נסגרה לאחר ששלושה סיירים פינו את המקום בהצלחה. זה כשאני ממשיכה לשמוע רעש שגם הנציג שמע. כנראה שהם עזבו וחזרו מיד לאחר מכן".
העירייה הודיעה לאחרונה שבמהלך החג נתפסו עשרות נערים אחרי שביצעו עבירות שונות. זה לא אמור להרתיע?
"ההרתעה כלל לא קיימת, זה נורא. אני לא מהמתלוננים ואני מבינה את הרצון להיות בחוץ, אבל יש גבול. שיסגרו את הגינה בשעות הלילה, כמו בגינות אחרות, או שיהיו סיורים באופן קבוע".
תושבים נוספים הביעו את תסכולם בעקבות מפגע הרעש וכתבו בין היתר ברשת החברתית: "אין חינוך, פשוט מזעזע" והוסיפו כי המפגע "הורס את איכות החיים כאן בשכונה".
(צילום: פרטי)
מדוברות העירייה נמסר: "בשנים האחרונות פתח תקוה עברה מהפכה בתחום הביטחון והמענה הניתן כנגד אירועי פשיעה, וונדליזם וכנגד אירועים הפוגעים באיכות חיי התושבים. ביוזמת ראש העיר, נפרסו מצלמות רבות בכל רחבי העיר ובפאתי העיר וכן הוקם משל"ט עירוני המאוייש 24/7 ומגיב לאירועים בזמן אמת. כמו כן, הוקמו סיירות עירוניות אשר במסגרת פעילותן נתפסו מאות מקרי פשיעה בזמן אמת, כמו סיירת אופנועים המורכבת מיוצאי יחידות קרביות, סיירת שטחים פתוחים ועוד. כמו כן, קיים קשר הדוק עם הפיקוד הבכיר במשטרת פתח תקוה ומקודמים שיתופי פעולה רבים בין הגופים לטובת ביטחון התושבים והשמירה על איכות חייהם. לצד פעולות האכיפה השוטפות, העירייה מקדמת פעילויות הסברה בקרב בני הנוער על ידי מיזמים כמו 'עיר ללא אלימות', הפועל גם בבתי הספר וכן סיירות הורים ועוד.
"בתוך כך, השיטור העירוני עורך כמעט מידי יום מבצעי אכיפה יזומים באזורים שונים בעיר אשר מטרתם למנוע מפגעים שונים ובתוכם גם מפגעי רעש. במהלך החג, חולקו עשרות דוחות כנגד נערים אשר קיימו מפגעי רעש במרחבים הציבוריים ובפארקים, רכבו באופניים חשמליים באופן שמסכן אותם ואת הציבור וכן ניתנו דוחות בגין אירועי וונדליזם שונים. בנוסף, העירייה והמשטרה הקימו מחסומי פתע אשר במסגרתם נתפסו בימים האחרונים מספר כלים משופרים אשר הורדו מהכביש וניתנו קנסות על סך 1,000 שקל לכל רוכב. הפעילות כנגד מפגעי רעש שונים ואירועי מטרד ופשיעה אחרים מתבצעת באופן גלוי וסמוי והיא תמשך בהתאם לצורך".
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה