בטקס הנחת אבן פינה שיתקיים ביום שישי ה-14.6 בפתח תקוה, ארגון יד לבנים צפוי להכריז על הקמת מיזם חדש וייחודי להנצחת מערכות ישראל, בהובלת רב אלוף במיל' אביב כוכבי ויו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם וראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג. המיזם, שיוקם בפתח תקוה, ישלב מרחב סימולציה חווייתי ומטה מרכזי חדש לארגון יד לבנים.
2 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל אביב כוכבי
הרמטכ"ל אביב כוכבי
הרמטכ"ל במיל' אביב כוכבי
(צילום: הרצל יוסף)

מרחב הסימולציה יתפרס על פני שטח נרחב וישמש כזירת התרחשות אינטראקטיבית, המשלבת טכנולוגיות מתקדמות כמו מציאות מדומה, מציאות רבודה, הקרנות תלת מימד ואפקטים מיוחדים. באמצעות טכנולוגיות אלו, המבקרים יוכלו לצאת למסע בזמן ולחוות אירועים היסטוריים ממלחמות ישראל באופן בלתי נשכח.
המיזם יאפשר למבקרים להיכנס לנעליהם של חיילים ומפקדים וללמוד על הקשיים, האתגרים וההכרעות שעמדו בפניהם במהלך הקרבות, לחוות את רגעי ההתרוממות הרוח והגבורה של לוחמי צה"ל, תוך הדגשת הערכים החשובים שהובילו לניצחון, להבין את ההקשרים ההיסטוריים, המדיניים והאסטרטגיים של המלחמות, תוך התמקדות באירועים מרכזיים ונקודות מפנה, ללמוד על מורשתם של חללי מערכות ישראל ולהנציח את זכרם.
מרכז יד לבנים ארצי ישכון אף הוא במבנה המיזם ויהווה מרכז ידע ומידע מקיף בנושא מורשת החללים. המרכז יקיים פעילויות חינוכיות ותרבותיות מגוונות עבור תלמידים, סטודנטים וקהל הרחב, תוך שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.

2 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל אביב כוכבי מקבל את אות בן גוריון
הרמטכ"ל אביב כוכבי מקבל את אות בן גוריון
הרמטכ"ל במיל' אביב כוכבי
(צילום: הרצל יוסף)

קראו גם:

המיזם מיועד לקהל מגוון ולטווח גילים רחב: משפחות וקהל מזדמן יוכלו ליהנות מחוויית תוכן איכותית המשלבת מידע, אלמנטים אינטראקטיביים ומיצג מרהיב. תלמידי תיכון וסטודנטים יקבלו הזדמנות ייחודית להבנת אירועים ותהליכים היסטוריים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. קצינים ואנשי צבא יוכלו להעשיר את הידע המבצעי שלהם וללמוד על לקחים היסטוריים. קבוצות מקצועיות מתחומים רלוונטיים ימצאו בפרויקט פלטפורמה להצפת דילמות ונושאים לדיון.