בעקבות קריסת הבניין בחולון ולמרות מספר לא מבוטל של בניינים ותיקים גם ברחבי פתח תקוה, בעירייה טוענים כי אין כרגע מבנה מאוכלס שנמצא בסכנת קריסה. יחד עם זאת, כדי למנוע מקרה דומה, פועלת העירייה בשלוש דרכים מרכזיות באמצעות מנהלת 'כרמים', מחלקת מבנים מסוכנים באגף הפיקוח על הבנייה והמחלקה לתרבות הדיור בעירייה.
2 צפייה בגלריה
זירת האירוע
זירת האירוע
זירת האירוע בחולון
(צילום: באדיבות התושבים)
בדומה לחולון, גם בפתח תקוה ישנם לא מעט בניינים ותיקים אך כאמור לפי העירייה אין מבנה מאוכלס שנמצא בסכנת קריסה בשלב זה. כדי למנוע מקרה דומה לזה שאירע בחולון פועלת העירייה בשלוש דרכים מרכזיות, כשהעיקרית שבהן היא באמצעות מנהלת כרמים שפועלת מול התושבים לקידום פרויקטים של התחדשות עירונית בשכונות הותיקות.
בריאיון ל-mynet פתח תקוה' לפני כחודש ציין ראש המנהלת נעם סלע כי "כרגע יש כאלף יחידות דיור במצב קריטי שאנחנו עושים יום ולילה כדי לייצר את ההתחדשות שם". כמו כן חשף כי המנהלת מקדמת בשלב זה לא פחות מ־42 פרויקטים שונים, שיבואו על חשבון כ־4,500 יחידות קיימות שייהרסו.
קראו גם:
מנהלת כרמים שמה דגש על מתחמים ובניינים במצב ירוד ומבין הפרויקטים הרבים שמקודמים על ידה ניתן למנות את יוספסברג – כץ שאושר לאחרונה, שלום אש, אנסקי שנמצאים בהליכים מתקדמים ופרויקטים רבים נוספים.
2 צפייה בגלריה
סלע. "כל פרויקט ראש העין התחדשות עירונית עובר אצלנו תהליך מאוד מוקפד
סלע. "כל פרויקט ראש העין התחדשות עירונית עובר אצלנו תהליך מאוד מוקפד
נעם סלע
(צילום: ריאן)
לצד פעילות המנהלת להתחדשות עירונית, מחלקת מבנים מסוכנים באגף הפיקוח על הבנייה מבצעת ביקורת נרחבת ומנחה את התושבים כיצד לפעול לתיקון הליקויים השונים שמתגלים במבנה וכן מוודאת את איכות ואופן הטיפול. במידת הצורך מקדמת המחלקה גם הליכים משפטיים לאכיפת הנושא.
בנוסף, ביוזמתו של ראש העירייה רמי גרינברג, החלה לפעול בשנה האחרונה המחלקה לתרבות הדיור בעירייה אשר מקדמת שיפוץ חזיתות וחיזוק מבנים תוך תנאי תשלום נוחים. המחלקה פעלה עד כה בעשרות מבנים ומציעה בין היתר, סבסוד עלות מהנדס, הלוואות ללא ריבית, פיקוח בניה מוזל וליוו הנדסי ומשפטי מלא לכל תהליך השיפוץ. בימים אלו בוחנת העירייה מתן מענקים נוספים למעוטי יכולת אשר יבקשו לשפץ את המבנה ולחזקו. כמו כן, מחלקת תרבות הדיור בעירייה החלה לאחרונה במבצע לקידום שיפוצי מבנים במרכז העיר כשבנוסף היא מאפשרת מימון מלא של ההליך המשפטי כנגד סרבני שיפוץ.
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה