אבל כבד מאוד בכדורגל הישראלי: מי שנחשב לאחד מגדולי המאמנים שהיו כאן, דרור קשטן הלך היום (ב') לעולמו בגיל 79. קשטן, שהחל את הקריירה כשחקן, התפתח בהמשך הקריירה למאמן והיה חלק בלתי נפרד מהספורט בישראל.
2 צפייה בגלריה
דרור קשטן ז"ל
דרור קשטן ז"ל
דרור קשטן ז"ל
(צילום: יובל חן)
קשטן נולד ב-1 באוקטובר, 1944, בפתח תקוה, בארץ ישראל שלפני הקמת המדינה. ככדורגלן, הוא נולד וצמח בהפועל פתח תקוה - שם שיחק בקבוצות הנוער, והיה גם היחיד שזומן לנבחרת ישראל לפני שעלה לקבוצת בוגרים - זה קרה בעונת 1962/1963 , כשהיה בן 18. עד היום, היו לו שלוש הופעות בינלאומיות. קשטן שיחק תשע שנים ורשם 95 הופעות במדי הפועל פ"ת, שם שיחק כרץ ימני, מגן וקשר אחורי. בשנת 1971 הוא עבר להפועל כפר סבא, שם שיחק ארבע שנים נוספות וסיים את קריירת המשחק בשנת 1975.

2 צפייה בגלריה
מימין: תומר קשטן. שלמה שרף ודרור קשטן
מימין: תומר קשטן. שלמה שרף ודרור קשטן
מימין: תומר קשטן. שלמה שרף ודרור קשטן
(צילומים: אפי שריר, עוז מועלם)

קראו גם:

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "דרור קשטן, מגדולי מאמני הכדורגל שלנו, חבר יקר ואדם נדיר באיכויותיו, איננו עוד. קשטן, שחקן מחונן שהפך למאמן עם הישגים אדירים, טיפח וגידל דורות של שחקנים ומאמנים ותרומתו לכדורגל הישראלי נפרשת על פני עשרות שנים ותלווה אותנו עוד שנים ארוכות. היתה לנו הזכות ליהנות מהידע שלו, מחכמתו ומיושרתו גם כחבר הוועדה המקצועית בהתאחדות לכדורגל ותמיד בלטה אהבתו העצומה למדינת ישראל ולכדורגל שלנו. יהי זכרו ברוך".
ממועדון הפועל פתח תקוה נמסר: "מועדון הכדורגל הפועל 'מבנה' פתח-תקוה מרכין את ראשו עם היוודע דבר מותו של שחקן ומאמן העבר של המועדון, דרור קשטן, בגיל 79. דרור החל את דרכו בהפועל פתח-תקוה כבר בגיל שמונה. בהיותו בן 18 כבר שיחק בנבחרת ישראל הבוגרת, זאת עוד לפני שעלה לבוגרים בהפועל.
"בעונת 1962/3 החל לשחק בקבוצה הבוגרת של הפועל, ששלטה באותם ימים בכדורגל הישראלי ללא עוררין, עם ארבע אליפויות רצופות, ובסיום עונה זו זכתה באליפות נוספת. דרור שיחקשמונה עונות במדי הפועל ולאחריה עזב להפועל כפ"ס, עד שפרש בגיל 31. מאז החל קשטן בקריירת האימון הענפה והמוצלחת שלו, כשלעד ייזכר כאחד המאמנים הגדולים אי פעם בכדורגל הישראלי.
"בעונת 2004/05 חזר קשטן להפועל פ"ת, הפעם בתור מאמן. הקבוצה ניצחה בשישה משבעת המשחקים הראשונים עם קשטן על הקווים וקפצה לחלק העליון של הטבלה. יחד עם קשטן זכתה הקבוצה בגביע הטוטו, התואר האחרון נכון לעכשיו. לפני כארבעה חודשים, היה קשטן ז"ל, יחד עם שאר חבריו לעונות האליפויות, אורח המועדון במשחק מול הפועל ב"ש".