אחרי 23 משחקים, שבכולם נכבשו שערים, סיימה אחה"צ (שישי) הפועל פ"ת בתיקו אפס ראשון העונה, במשחק ביתי מול הפועל נוף הגליל.
הפועל מצליחה אמנם לקטוע רצף של שלושה הפסדים, אבל גם לא מצליחה לשוב למסלול הניצחונות.
אלמוג אוחיון ועומר צלישר ערכו בכורה בהרכבה של הפועל, כשניב סרדל עולה מהספסל. מסאי דגו חזר לקוויום באיצטדיון "ראש הזהב" כמאמן הקבוצה הביתית, אולם שינויים אלה לא הניבו, כאמור, שלוש נקודות. אחרי 17 משחקים רצופים בהם כבשה הקבוצה לפחות שער אחד, היא שובתת מהבקעה.
לפני המשחק נערך טקס לזכרו של ציון שרעבי ז"ל, ששיחק בקבוצה לאורך שנות השישים וכבש 38 שערים ב-151 הופעות. שרעבי הלך לעולמו בשנת 1994 בגיל 50. משפחתו ירדה לכר הדשא, לחצה את ידי השחקנים וקיבלה חולצת משחק בעיצובו של אוהד הקבוצה, אביעד פדר.
המשחק עצמו היה חלש מאוד, מצד שתי הקבוצות.
בחצי השעה הראשונה נוף הגליל שלטה מעט יותר, אולם לא סיכנה כמעט את שערו של ברק לוי. בדקה ה-32 הגיע האירוע המחולל של המשחק, כשאחמד קסום האורח הורחק בצהוב שני אחרי פגיעה ביעקב אבבה.
הפועל השתלטה על המשחק, כשעד לסיום האורחים מתמקדים במגננה וניסיון לעקוץ במתפרצות. מאמנה, איתי מרדכי, התעמת מספר פעמים עם אוהדי הפועל, גם אחרי סיום המשחק.
הפועל, כאמור, החזיקה בכדור באחוזים גבוהים במיוחד, אבל פרט לשתי נגיחות של עוז פרץ, שסחט הדיפות משגיא מלול, שוער נוף הגליל (דקות 45 ו -47) ובעיטה של פרץ מקרוב, שחמקה ליד הקורה (85), הקבוצה לא הצליחה לסכן בצורה ממשית את שער יריבתה והיא יורדת מאוכזבת וללא ניצחון.
הפועל הייתה דומיננטית יותר, אבל ניכר ששחקניה לחוצים ומתקשים, לא פעם, בפעולות פשוטות והרבה מאוד מסירות הולכות לאיבוד.
בעקבות התיקו וניצחונה של הפועל עכו על לוד, ירדה הפועל למקום ה-12 בטבלה, עם 29 נקודות, מרחק שש נקודות מהמקום השמיני, המוביל לפלייאוף העליון, אבל במרחק זהה גם מהמקום ה-14, השולח למשחקי הישרדות בלאומית.
המצב הופך מורכב יותר לאור העובדה שבשבוע הבא מצפים להפועל שני משחקים קשים במיוחד - בשלישי (19:05) היא תצא למשחק חוץ מול השנייה בטבלה, הפועל ראשל"צ של עמוס לוזון. הפועל ניצחה רק פעם אחת בתשעת המפגשים האחרונים שלה מול הכתומים. בחוץ היא לא ניצחה את ראשל"צ מאז ינואר 2014 ומאז נפגשו השתיים ארבע פעמים בעיר היין, שלושה משחקים הסתיימו בתיקו ומשחק נוסף ניצחו המארחים.
בשישי הבא תגיע בני סכנין, שטיפסה היום למקום השלישי, ל"ראש הזהב".