הכחולים חוגגים את השער השני של קבוצתםהכחולים חוגגים את השער השני של קבוצתם
הכחולים חוגגים את השער השני של קבוצתם
(הכחולים חוגגים את השער השני של קבוצתם)
בששת משחקיה האחרונים כבשה הפועל פ"ת 11 שערים ורק אחד מהם נכבש במחצית הראשונה (במשחק מול הפועל רמה"ש). יתרה מזאת, שמונה מתשעת שערי הקבוצה בסיבוב השני, עד המשחק אחה"צ (שישי) מול הפועל קטמון הובקעו אחרי הדקה ה-82.
היום חניכיו של המאמן עמיר נוסבאום לא המתינו עד לדקות הסיום וכבשו פעמיים כבר במחצית הראשונה בדרך לניצחון 0:2 מרשים על השלישית בטבלה, הפועל קטמון.
הפועל הגיעה למשחק ללא שניים מהשחקנים הכי חשובים שלה - הקפטן רם לוי ומלך השערים עוז פרץ הפצועים. חמאדה אגברייה פתח במרכז הקישור במקומו של לוי והיה מצוין, כשנפתלי בלאי מתופקד כבלם לצד מתן גושה ויעקב אבבה. שלושתם נראו מצוין ומנעו מקטמון לסכן את שערו של ברק לוי לאורך כמעט כל תשעים הדקות. אבבה וגושה ייעדר מהדרבי במחזור הבא ונראה שנוסבאום ביקש לתרגל את האפשרות שבלאי יפתח כבלם.
אמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"תאמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת
אמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת
(אמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת)
הפועל נהנתה מחזרתם להרכב של שניים מחלוציה - אמאדו סוקונה, שבשבוע שעבר כבש צמד כמחליף מול אום אל פאחם ועומר בוארון ששב מפציעה שהשביתה אותו לשבועיים. השניים היו חתומים על שני השערים שכבשה הקבוצה, כשהצרפתי מבשל לבוארון את השני ומציג את אחד המשחקים הטובים ביותר שלו מאז נחת בישראל, אולי אפילו הטוב שבהם. סוקונה נראה נמרץ, מלא מוטיבציה וחד בפעולותיו.
פתיחת המשחק דווקא לא בישרה טובות, בעיקר מבחינה התקפית, כשהפועל לא ממש הצליחה לצאת קדימה, אולם גם הרחיקה את קטמון משערה.
בדקה ה-21, בניסיון האמיתי הראשון שלה, הפועל גם כבשה. סוקונה השתחרר בפעולה מצוינת, החליף מסירות עם מ"מ הקפטן, עמית מזרחי והצרפתי בעט כדור חלש שחמק בין רגליו של אדליי אדבאיו, שוערה הניגרי של קטמון. 0:1 להפועל ושער שמיני העונה לסוקונה, שכבש כבר חמישה שערים מאז נפתח הסיבוב השני.
שחקני הקבוצות המשולבות לפני פתיחת המשחק בין השתייםשחקני הקבוצות המשולבות לפני פתיחת המשחק בין השתיים
שחקני הקבוצות המשולבות לפני פתיחת המשחק בין השתיים
(שחקני הקבוצות המשולבות לפני פתיחת המשחק בין השתיים)
18 דקות חלפו והפועל היכתה בשנית. סוקונה השתלט על כדור שאיבדה קטמון ובנגיעה אחת שלח לעבר בוארון שמקצה הרחבה בעט כדור שטוח ומדויק לפינה הרחוקה - 0:2 להפועל. שער ראשון לבוארון אחרי שישה מחזורים ושער שדה ראשון מאז המשחק מול מ.ס. כפר קאסם במחזור השביעי, אי שם בחודש אוקטובר. סה"כ עומד בוארון על חמישה שערים העונה.
פעם ראשונה העונה שהפועל יורדת למחצית עם שני שערי זכות ומן הסתם גם לראשונה ביתרון שני שערים.
בהפסקה הגיע הרגע המרגש של המשחק ואולי של העונה כולה. שתי הקבוצות, כידוע, הן קבוצות האוהדים הבכירות בישראל וככאלה הן מחויבות גם לפעילות קהילתית. אחת הפעילויות שמפעילות שתי הקבוצות הן קבוצות מעורבות, המשלבות בין אוהדי הפועל פ"ת וקטמון ושחקנים בעלי צרכים מיוחדים.
הגשם שירד לאורך רוב דקות המשחק וגם במחצית לא הפריע למשחק המקסים שהתנהל בין הקבוצות המשולבות של הפועל פ"ת וקטמון, שזכו לעידוד בלתי פוסק מהקהל, שנשאר ברובו במקומו כדי לכבד את השחקנים. המשחק בניצחון 0:1 לאורחים, אבל בעצם בניצחון של כל הנוכחים באירוע.
במחצית השנייה קטמון החזיקה בכדור באחוזים גבוהים והפועל ניסתה לעקוץ במתפרצות. כבר בדקה ה-48 יכול היה סוקונה לגמור את המשחק, אחרי מהלך מצוין שלו ושל בר ירוחם שהשאיר את הצרפתי לבד מול אדבאיו, שהצליח להדוף את הבעיטה לקרן.
ההזדמנויות היחידות של קטמון הגיעו בדקות 75 ו-78, כשרוי מליקה, ששיחק בהפועל אשתקד, בעט מ-15 מ' מעל המשקוף ושלוש דקות לאחר מכן, אקס נוסף, גל מאיו, בעט בעיטה חופשית מ-18 מ' לידיו של ברק לוי.
בסיום מנצחת הפועל 0:2 ורושמת ניצחון רביעי בחמשת משחקי הבית האחרונים, כשמשחק נוסף הסתיים בתיקו. היה זה משחק הבית השמיני מול האדומים מירושלים, שעדיין לא ניצחו בפ"ת - חמישה משחקים הסתיימו בניצחון המקומיים ועוד שלושה לא הוכרעו.
הפועל מטפסת בעקבות הניצחון למקום השמיני בטבלה ותישאר בו גם בסיום המחזור, אם מ.ס. כפר קאסם לא תנצח את הפועל רמת גן בהפרש של ארבעה שערים ומעלה.
לקבוצה יהיו כעת 10 ימי מנוחה, בהם, אפשר לנחש, שלא תהיה הרבה מנוחה לשחקנים, כי בסופם, ביום שני הבא, ממתין הדרבי, ששירים לקראתו נשמעו לאורך כל דקות המשחק ביציע.