אמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"תאמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת
אמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת
(אמאדו סוקונה. "אתה יכול לא לאהוב אותי כבנאדם, אבל אל תדבר על הצבע שלי". צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת)
הפסד קשה להפועל פ״ת. קבוצתו של המאמן עמיר נוסבאום נוצחה אחה״צ (שישי) בעפולה בידי הפועל אל פאחם בתוצאה 3:2.
כמו בסיבוב הראשון, הגיעה אום אל פאחם למשחק עם מאמן חדש, הפעם היה זה נועם שוהם שהחליף את ניר ברקוביץ, וכמו באותו משחק, החל המאמן את דרכו עם ניצחון על הפועל.
שתי הקבוצות הגיעו למשחק בהרכבים חסרים, כשהפועל חסרה את עוז פרץ הפצוע, עומר בוארון המוצהב ובר איבגי החולה. כמו בארבעת משחקיה האחרונים, גם הפעם התעוררה הפועל בדקה ה-82, אך הפעם זה הספיק לה רק לצמצום התוצאה.
אחרי 35 דקות מאוזנות וחלשות למדי עלתה אום אל פאחם על הלוח. ברק לוי יצא לא טוב לכדור שהוגבה לרחבה, נתקל באליאור משעלי שהצליח לנגוח פנימה. בהפועל טענו לעבירה על השוער, אך שבע דקות לאחר מכן כבר לא יכלו להאשים איש, כשכדור קרן של אום אל פאחם פגע בבן לוי והכניע את ברק לוי - 0:2 למקומיים ושער עצמי שלישי בשלושה משחקים שכובשת הפועל.
בתחילת המחצית בשנייה נכנס אמאדו סוקונה במקומו של מתן גושה, אולם השער השלישי במשחק נפל גם הוא ברשת של ברק לוי. בדקה ה-72 ירה יונס ג׳בארין כדור אדיר שפגע במשקוף וירד בתוך השער - 3:0 משפיל. כמנהגה לאחרונה, כאמור, התעוררה הפועל באיחור.
סוקונה כבש בדקה ה-82 את השער השביעי שכובשת הפועל בשלושת המחזורים האחרונים אחרי דקה זו. שתי דקות בתוספת הזמן הוסיף סוקונה שער נוסף בבעיטה חופשית חלשה, אך מי שפינטז על קאמבק הירואי סטייל רמה״ש התבדה עם השריקה לסיום.
אחרי חמישה משחקי ליגה ללא הפסד, הפועל יורדת מנוצחת ויורדת למקום העשירי. במהלך המשחק ספגו הבלמים מתן גושה ויעקב אבבה את הצהוב החמישי ויחמיצו את הדרבי בעוד שבועיים.
במחזור הבא מצפה להפועל עוד משחק קשה, כשתארח (שישי) את הפועל קטמון השלישית