המאמן עמיר נוסבאום יורד מכר הדשא באשדוד. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"תהמאמן עמיר נוסבאום יורד מכר הדשא באשדוד. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת
המאמן עמיר נוסבאום יורד מכר הדשא באשדוד. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת
(המאמן עמיר נוסבאום יורד מכר הדשא באשדוד. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת)
לזכותם של כדורגלני הפועל פתח-תקוה בדור האחרון ייאמר שהם מצליחים בכל פעם לגוון את הדרך המשפילה בה מודחת הקבוצה מגביע המדינה.
אמש (חמישי) רשמה הקבוצה את ההדחה ה-12 מול יריבה מליגה נמוכה יותר ב-18 מפגשים כאלה מאז שנת 2000, כשהפסידה במגרש הסינטטי באשדוד להפועל אדומים המקומית 1:0.
בשנים קודמות ראינו את הפועל מובסת, פעמים אחרות סופגת שערים דרמטיים לקראת הסיום, או מוקדמים מהם לא יכלה לחזור לעצמה.
ההדחה הנוכחית הגיעה עם "בונוס" - שחקני הקבוצה שיחקו 120 דקות בטרם ירדו מנוצחים, ארבעה ימים לפני משחק הליגה מול הפועל עפולה, נועלת הטבלה הלאומית.
על המשחק עצמו אין יותר מדי מה להרחיב. כ-400 אוהדי הפועל קפאו מקור בלילה האשדודי וראו את המקומיים שולטים במגרש ועדיפים ברוב הדקות. התקפת הפועל, שחסרה את עומר בוארון החולה, הייתה מאוד לא מדויקת ולמעשה רק פעמיים עמד שערו של גיא סאלם, השוער המקומי, בסכנה. כמה דקות מתחילת המחצית השנייה הגיע עמית מזרחי לאחד על אחד מול השוער אחרי מסירה מצוינת של בר איבגי, מהבודדים בהפועל שהציגו יכולת סבירה, אולם בעט לגופו של השוער. במהלך ההארכה הדף סאלם נגיחה מקרוב של יעקב אבבה.
שחקני הקבוצה ליד שערי האיצטדיון עליהם צובאים  אוהדים זועמיםשחקני הקבוצה ליד שערי האיצטדיון עליהם צובאים  אוהדים זועמים
שחקני הקבוצה ליד שערי האיצטדיון עליהם צובאים אוהדים זועמים
(שחקני הקבוצה ליד שערי האיצטדיון עליהם צובאים אוהדים זועמים)
משחק ההגנה של הפועל היה מאוד מפוזר ועשיר בטעויות, כשלא פעם נראה ששחקני הקבוצה מתקשים להתסגל למשטח הבעייתי באשדוד.
אחרי 90 דקות חלשות נכנסו שתי הקבוצות להארכה ומי שקיווה שהעובדה שלקבוצה מהלאומית, המתאמנת מדי יום, אמור להיות יתרון בכושר גופני על פני יריבתה מהליגה הלא מקצוענית - התבדה.
בדקה ה-97 נשלח המחליף מאיר כהן בכדור ארוך באגף, הקדים את השומר שלו ובעט בלי לעצור כדור אדיר שנחת בין קורות שערו של עדי נסה, שהיה מחוץ לשערו. כמיטב המסורת, ההדחה מגיעה אחרי שער מטורף.
עד לסיום הרבו שחקני הקבוצה המקומית בבזבוזי זמן והפועל לא הצליחה לייצר איום ממשי על שערה של אשדוד, גם כאשר יעקב אבבה עבר לשחק, הלכה למעשה, כחלוץ.
אוהדי הפועל מתגודדים ליד אוטובוס השחקנים בסיום המשחקאוהדי הפועל מתגודדים ליד אוטובוס השחקנים בסיום המשחק
אוהדי הפועל מתגודדים ליד אוטובוס השחקנים בסיום המשחק
(אוהדי הפועל מתגודדים ליד אוטובוס השחקנים בסיום המשחק)
העובדה שגל אסולין, בהופעה נדירה בהרכב, הוחלף כבר בדקה ה-30 בידי ספיר יתאח הבלם ובר ירוחם הוחלף במהלך המחצית השנייה, השאירה את הפועל כמעט ללא כלים התקפיים בקישור ומשחקה של הקבוצה התבסס על כדורים ארוכים לעברם של שחקני ההתקפה, שהיו, כאמור, ביום חלש מאוד.
בסיום, ראינו את המראות שאוהדי הפועל מכירים כל כך טוב, של אוהדי קבוצה צנועה חוגגים את הפיכתם לסינדרלה. לו רק היו יודעים כמה צפוי מראש היה העניין, אולי לא היו מופתעים כל כך לטובה.
כמיטב המסורת אחרי הדחות אלה, השחקנים והמאמן, שיצאו מלווים בכוחות אבטחה, שמעו היטב את מחאתם וכאבם של האוהדים, שהמתינו להם מחוץ לשערי האיצטדיון.
ההפסד לאשדוד היה השביעי בשמונת המפגשים האחרונים מול יריבות מליגה א'. נתון חסר תקדים וללא כל אח ורע.
בסיום המשחקו שוב נשמעו קריאות בגנותו של המאמן עמיר נוסבאום, כשלקבוצה נותרו עוד שלושה ימים בלבד עד משחק הליגה מול הפועל עפולה (שני, 19:40), שהפסד בו עלול לסבך את הקבוצה בתחתית.