עוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"תעוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת
עוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת
(עוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת)
הפועל פ"ת לא הרשימה, בלשון המעטה, אבל אחרי שתי תוצאות מאכזבות במחזורים האחרונים חזרה הקבוצה לנצח וסיימה את הסיבוב הראשון של הלאומית עם 0:1 קטן וצנוע על בני לוד מהתחתית.
זה היה אחד המשחקים היותר חלשים של החבורה של עמיר נוסבאום, לפרקים אפילו חלש יותר מהמשחקים מול אחי נצרת ובית"ר ת"א/בת ים, אולם בסופו של דבר הצליחה הקבוצה לנצל את חולשת יריבתה בזכות שער נגיחה של אחד השחקנים הנמוכים במגרש, האס של הפועל העונה, עוז פרץ, שהבקיע את שערו השישי העונה.
יעקב אבבה שב להרכב אחרי פציעה ארוכה והחלוץ אמאדו סוקונה עשה זאת לאחר שבועיים בחוץ בשל פציעה וסיבות מקצועיות והיה חלש מאוד.
השוער ברק לוי עדיין פצוע ועדי נסה מילא את מקומו.
בחצי השעה הראשונה הייתה בני לוד עדיפה ובדקה ה-17 יכול היה החלוץ הוותיק מורד אבו ענזה להעלות את קבוצתו ליתרון, כשחתך בהגנת הפועל ללא הפרעה, אבל בעט ממצב נוח לקורה.
עד סיום המחצית התפתח משחק מאוד אגרסיבי, על גבול הברוטאלי של שחקני לוד, שנראו עצבניים מאוד לאורך כל דקות המשחק, לא מפתיע לאור העובדה שקבוצתם שקועה במקום ה-15 עם 40 שערי חובה ערב המחזור.
בפתיחת המחצית השנייה איבדה הפועל את אחד השחקנים הכי חשובים שלה, עמית מזרחי, שנפצע והוחלף במתן גושה. אולם הקבוצה יצאה נמרצת יותר מחדר ההלבשה ובדקה ה-52 באה על שכרה, כשקרן מדויקת של בר ירוחם מצאה את הראש של פרץ שנגח מקרוב את השער היחיד במשחק.
בדקה ה-74 הכשיל את מוחמד אזברגה את סוקונה כשהיה האחרון בדרך לשער והורחק על ידי השופטת מיתר שמר, שהציגה שיפוט טוב למדי ונקי מטעויות.
הפועל לא ניצלה את היתרון המספרי בכדי להגדיל את יתרונה, כשגם לוד לא מסכנת את שערו של נסה יתר על המידה ובסיום יצאו 800 הצופים להתכונן לשבת עם ניצחון, אבל ביכולת דלה מאוד. בדף הזכות יוכלו השחקנים לפרגן לעצמם על רוח הלחימה ועל יכולת לא רעה של כמה שחקנים ובהם, כמובן, פרץ, נפתלי בלאי (לפחות בחלק ההגנתי של משחקו) ובר ירוחם.
הפועל מסיימת את הסיבוב עם שני ניצחונות ביתיים ברציפות, שניהם בתוצאה 0:1. בכלל, הקבוצה מנצחת העונה בשתי תוצאות בלבד - 0:1 (שלושה ניצחונות) או 1:3 (שני ניצחונות).
בכל זאת ניצחנו, למרות הכל. שחקני ואוהדי הפועל מציינים את שלוש הנקודות שליקטה הקבוצהבכל זאת ניצחנו, למרות הכל. שחקני ואוהדי הפועל מציינים את שלוש הנקודות שליקטה הקבוצה
בכל זאת ניצחנו, למרות הכל. שחקני ואוהדי הפועל מציינים את שלוש הנקודות שליקטה הקבוצה
(בכל זאת ניצחנו, למרות הכל. שחקני ואוהדי הפועל מציינים את שלוש הנקודות שליקטה הקבוצה)
את היום מסיימת הפועל במקום השמיני, אולם היא תוכל לסיים את הסיבוב במקום נמוך יותר, כשגם בית"ר ת"א/בת ים תוכל לחלוף על פניה אם לא תפסיד ביום שני לעפולה וכך גם הפועל עכו אם תפתיע ותהיה הראשונה לנצח את מכבי פ"ת. אגב, במאזנה של הקבוצה 20 נק', בדיוק כפי שהיו לה בסיום הסיבוב הראשון בעונה שעברה, אם כי בפועל היו לה רק 9 נק' בשל עונש הפחתת 11 הנקודות שהושת עליה.
אגב נוסף - זאת העונה השביעית ברציפות של הקבוצה בלאומית בה היא מסיימת את הסיבוב הראשון עם ניצחון.
משחקיה הקרובים של הפועל - ביום חמישי (20:15) תתארח אצל הפועל אדומים אשדוד מליגה א' במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה וארבעה ימים לאחר מכן (שני, 19:45) תארח את הפועל עפולה במשחק שיפתח את משחקי הסיבוב השני ויסגור את סדרת המפגשים מול סוגרות הטבלה.