יש ערימה של כדורגלניות שעלו לגמר על הדשא. נערות הפועל חוגגות. צילום: ההתאחדות לכדורגליש ערימה של כדורגלניות שעלו לגמר על הדשא. נערות הפועל חוגגות. צילום: ההתאחדות לכדורגל
יש ערימה של כדורגלניות שעלו לגמר על הדשא. נערות הפועל חוגגות. צילום: ההתאחדות לכדורגל
(יש ערימה של כדורגלניות שעלו לגמר על הדשא. נערות הפועל חוגגות. צילום: ההתאחדות לכדורגל)
ביום שלישי (19:30) ייערך באיצטדיון "הברפלד" בראשל"צ משחק גמר גביע המדינה לנערות בכדורגל. אחרי הפסקה של עונה, חוזרת הפועל פ"ת למעמד ותנסה לזכות בגביע ראשון אחרי שלוש שנים. מי שתעמוד בדרכה לגביע תהיה הפועל קטמון שירה בנקי.
הדרך לגמר לא הייתה פשוטה להפועל, שעוברת עונה בינונית בליגה ומדורגת רק במקום השביעי במחוז הדרומי. בשמינית הגמר הדיחה הפועל את בנות נתניה מהמחוז שלה, אחרי שהביסה אותה 0:11 וברבע הגמר הפתיעה את מכבי חדרה, השנייה במחזור הצפוני, עם ניצחון 1:3. בחצי הגמר הדיחה הפועל את מחזיקת הגביע, הפועל רעננה, עם ניצחון 1:2 דרמטי.
הקבוצה מגיעה למשחק במצב רוח טוב, אחרי שגברה במחזור האחרון 1:4 על מכבי חולון. סתיו ארזי כבשה שלושער ואלודי חורי הוסיפה שער נוסף להפועל.
לקבוצה יצטרפו לפחות שתיים מהשחקניות שמשחקות באקדמיה לכדורגל בוינגייט – פיינגזיכט והשוער אגם חביב. לקטמון, לעומת זאת, יש לא פחות משבע שחקניות באקדמיה, המשחקת בליגת הבוגרות ויגיעו למשחק הגמר. קטמון מדורגת במקום השלישי בטבלה עם 31 נק', אולם למרות שקטמון נראית פייבוריטית, ועל אף שבהפועל, למעט שלוש שחקניות, לשאר יהיה זה גמר ראשון, בקבוצה שידרו אופטימיות ומסרו: " קטמון אולי פייבוריטיות על הנייר, אבל במשחק אחד הכל יכול להיות", אמר הלינגר, "גביע זה עולם אחר. גם ברבע ובחצי הגמר לא היינו פייבוריטיות וניצחנו. אני מאמין שיהיה משחק שקול. לקטמון יש אולי יותר ניסיון, אבל אנחנו נחפה על כך עם הרבה לב, נשמה ולחימה. זה מה שהביא אותנו למעמד הזה. כל מה שנעשה מפה- בונוס מבורך.
רוני לוי חוגגת בהתרגשות גדולה את השער השני של הפועל. צילום: ההתאחדות לכדורגלרוני לוי חוגגת בהתרגשות גדולה את השער השני של הפועל. צילום: ההתאחדות לכדורגל
רוני לוי חוגגת בהתרגשות גדולה את השער השני של הפועל. צילום: ההתאחדות לכדורגל
(רוני לוי חוגגת בהתרגשות גדולה את השער השני של הפועל. צילום: ההתאחדות לכדורגל)
אחרי כמה שנים פחות מוצלחות למועדון, הן במחלקת הנערות והן בקבוצה הבוגרת שנשרה ללאומית, השאיפה העונה הייתה ללכת עד הסוף בכל הגילאים. ואכן – קבוצת הילדות העפילה לרבע גמר הגביע ותפגוש את פרדסיה (בגילאי הילדות אין טבלה), הבוגרות צמודות למוליכת הלאומית, הפועל עמק חפר (לה משחק חסר), כשלשתיים 39 נק', ערב פתיחת משחקי הפלייאוף העליון, בו הן ייפגשו פעמיים. הנערות אמנם פחות מצליחות בליגה, אולם במועדון משוכנעים כי ההעפלה לגמר והזכייה האפשרית בו מסמלים גם את חזרתן של הנערות לצמרת.
בקבוצה הוציאו 8 לבנות המחלקה והסעות מאורגנות יצאו עבורן מהאיצטדיון, כשבמקביל, בוטל אימון הקבוצה הבוגרת והשחקניות יגיעו לתמוך בחברותיהן הצעירות. "אנחנו קוראים לכל אוהדי הפועל פ"ת וכל מי שרוצה ליהנות מכדורגל טוב ויפה, לבוא ולתמוך בבנות שלנו. הן זקוקות לעידוד הזה", סיכמו בקבוצה. הכניסה למשחק – חופשית.
נערות הפועל חוגגות את העלייה לגמר הגביע. צילום: ההתאחדות לכדורגלנערות הפועל חוגגות את העלייה לגמר הגביע. צילום: ההתאחדות לכדורגל
נערות הפועל חוגגות את העלייה לגמר הגביע. צילום: ההתאחדות לכדורגל
(נערות הפועל חוגגות את העלייה לגמר הגביע. צילום: ההתאחדות לכדורגל)