כך נראה היציע הכחול היום. צילום: סער כרמלי הפועל פ"תכך נראה היציע הכחול היום. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת
כך נראה היציע הכחול היום. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת
(כך נראה היציע הכחול היום. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת)
"להתחיל הכל מהתחלה, כמו לנשום בפעם הראשונה - אני כאן אני לא מתבזבז יותר", כתבו אנשי ה"החזית הכחולה" על שלטי הענק שהניפו היום (שישי) לפני משחקה של קבוצתם, הפועל פ"ת, מול הפועל כפ"ס ושחקניהם בהחלט אימצו את הציטוט והביאו אור גדול, כשמו של שירו של אמיר דדון, ממנו נלקח הציטוט, לאוהדי הקבוצה כולה.
אמאדו סוקונה כבש במחצית הראשונה ושגיא דרור לקראת הסיום והפועל ניצחה 0:2 מרשים על השנייה בטבלה.
למעלה מ-2500 כחולים, בהם גם המוני ילדים שהגיעו בפעם הראשונה לראות כדורגל, מילאו את כל היציע שהוקדש להם והם מילאו את הרחבה שלפני האיצטדיון שעה ארוכה לפני המשחק, לכבוד טקס החתונה המיוחד, החגיגי והמרגש שפתח את היום.
אתמול ניתן האישור הסופי מההתאחדות לכדורגל ועמותת "הכחולה" הפכה רשמית לבעלי המועדון. היום, בטקס הסמלי, קידשו האוהדים את קבוצתם לעולמים. "הרב" והבעלים איתי יצחקי הנחה את הטקס והקריא מן הכתובה שחיברו האוהדים/בעלים אורי בן עזרא ותומר שמיר ואל החופה הכחולה הוכנס אחר כבוד כדור האליפויות של הפועל (פרי יוזמתו של איש החוג הכחול, אבי דולמן), אליו נקשרה הינומה.
הרב יצחקי בירך ואח"כ ביקש מכל האוהדים לשבור את הכוסות שחולקו מבעוד מועד. במהלך המשחק הסתובב האוהד/בעלים תומר שמיר עם הכתובה ואוהדי הקבוצה חתמו עליה. גם אוהדי "הלב הירוק", עמותת אוהדי הפועל כפ"ס, העניקו זר לחתנים והשתתפו באירוע, בסיומו בורכו ב"בקרוב אצלכם".
העלייה למגרש הייתה רגע השיא השני של היום, כשקרוב לאלפיים דגלים שחילקו אנשי החזית התנופפו ביציע וסיפקו אווירה מחשמלת.
הפועל הפצועה פתחה עם דויד אבידור בהרכב, על אף שלא החלים במאת האחוזים, במקומו של ספיר ייתח שבור האף, שישב על הספסל חבוש במסכה מיוחדת. שגיא דרור חזר לסגל, אבל נשאר על הספסל בפתיחת המשחק ועמית מזרחי, שהיה הטוב בשחקני הפועל כשנכנס כמחליף למשחק בו ניצחה הקבוצה בעכו, פתח בהרכב והיה מצוין גם היום, כשפתח בהרכב עד שהוחלף בידי דרור.
האוהדת שי עפרי בוקר בהפנינג הצבעוני שקדם למשחקהאוהדת שי עפרי בוקר בהפנינג הצבעוני שקדם למשחק
האוהדת שי עפרי בוקר בהפנינג הצבעוני שקדם למשחק
(האוהדת שי עפרי בוקר בהפנינג הצבעוני שקדם למשחק)
חצי השעה הראשונה הזכירה את המשחק בעכו. הפועל נלחצה לשערה ונזקקה לחוסר הדיוק והריכוז של שחקני כפר-סבא בכדי להימנע מספיגה. בדקה ה-28 יצאה הפועל להתקפה מסוכנת ראשונה, בסיומה העביר דניאל בורחל כדור רוחב וסוקונה בעט מ-12 מ' ליד הקורה.
בדקה ה-36 רעד "ראש הזהב" בפעם הראשונה. כדור רוחב נהדר של מזרחי מצד ימין מצא את אמאדו סוקונה והחלוץ הצרפתי, שנמצא בתקופה פחות המשיך לפינה הרחוקה של השוער איתמר ישראלי, שלא הצליח להושיע - 0:1 להפועל פ"ת. שער תשיעי העונה לסוקונה ושלישי בלבד מאז החל הסיבוב השני. שישה מתשעת שעריו של סוקונה הובקעו במשחקי הבית. עד כמה משמעותיים כיבושם תעיד העובדה שבשמונת המשחקים בהם כבש הפועל לא הפסידה וקצרה שישה ניצחונות לצד שתי תוצאות תיקו.
הרכב החתונתי שהוביל את הכלה לחופתההרכב החתונתי שהוביל את הכלה לחופתה
הרכב החתונתי שהוביל את הכלה לחופתה
(הרכב החתונתי שהוביל את הכלה לחופתה)
הפועל עלתה נמרצת למחצית השנייה ובדקה ה-48 גמל סוקונה למזרחי והשאיר אותו לבד מול ישראלי, אבל הבעיטה החזקה של הקשר המקומי נהדפה על ידי השוער. ארבע דקות חלפו ומוריאמה היפני היה קרוב לשער הבכורה שלו בישראל, אבל הנגיחה שלו מחמישה מטרים נהדפה לקרן על ידי ישראלי. בסיבוב הראשון כבש דניאל שוורצבוים לזכות הפועל היישר מדגל הקרן, אולם כפ"ס עשתה מהפך וניצחה 1:2. את הקרן אחרי ההחמצה של מוריאמה סובב שורצבוים למשקוף. בכל מקרה, שוורצבוים ספג צהוב חמישי שימנע ממנו לשחק בעוד שבועיים בבית מול הפועל עפולה.
עם נקוף הדקות החלו שחקני הפועל להתעייף וכפ"ס השתלטה על המשחק. בדקות אלה התעלה דודי אלון וניפק סדרת הדיפות ועצירות מרשימה, כשלשיאו הגיע בדקה ה-77 עם הדיפה כפולה שמנעה שער בטוח.
הכלה מובלת לחופההכלה מובלת לחופה
הכלה מובלת לחופה
(הכלה מובלת לחופה)
בדקה ה-90 סגרה הפועל סיפור בזכות מהלך מצוין של שניים ממחליפיה. בן לוי, שחקן הבית של המועדון, שחזר הביתה בינואר ולא זכה בינתיים להרבה צ'אנסים, נכנס במקום מוריאמה. פריצה נהדרת שלו באגף וכדור רוחב מצוין השאירו את שגיא דרור חמישה מטרים מהשער. הבעיטה הראשונה שלו נעצרה בקורה, אבל את הריבאונד גלגל דרור לרשת - 0:2 להפועל ושער שביעי לדרור ושלישי בשני המשחקים האחרונים בהם לקח חלק.
הפועל רושמת ניצחון ביתי ראשון על כפ"ס מאז 2006 ואחרי ארבעה משחקים בהם לא עשתה זאת. בעקבות זאת היא מטפסת למקום ה-11, הגבוה ביותר שלה העונה ופותחת פער של ארבע נקודות מהמקום ה-14 המוביל למשחקי המבחן ומזה שאחריו, המוביל לירידה אוטומטית. הפער מהמקום השמיני, בו נמצאת הפועל ר"ג עומד על ארבע נק', כשרמת גן תשחק ביום שני באשקלון. הפסד של האורדונים ובהפועל בהחלט יכולים לפנטז על מקום בשמונה הגדולות של הליגה.
האוהד/בעלים/עורך אתר "דה באזר" בני תבורי, חותם על הכתובה הכחולההאוהד/בעלים/עורך אתר "דה באזר" בני תבורי, חותם על הכתובה הכחולה
האוהד/בעלים/עורך אתר "דה באזר" בני תבורי, חותם על הכתובה הכחולה
(האוהד/בעלים/עורך אתר "דה באזר" בני תבורי, חותם על הכתובה הכחולה)
עוד קצת מספרים - ב-13 המחזורים הראשונים של העונה צברה הפועל 14 נקודות (ללא הפחתת הנקודות). ב-14 המשחקים הבאים הוסיפה למאזנה עוד 27 - שמונה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושלושה הפסדים (כולל התיקו ללא נקודות מול בית"ר ת"א/רמלה).
החגיגה נמשכה גם בחדר ההלבשה. צילום: סער כרמלי הפועל פ"תהחגיגה נמשכה גם בחדר ההלבשה. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת
החגיגה נמשכה גם בחדר ההלבשה. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת
(החגיגה נמשכה גם בחדר ההלבשה. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת)
בשמונה מתוך 14 המשחקים כבשה הקבוצה שני שערים, באחד נוסף כבשה שלושה שערים ושבתה מכיבוש רק במשחקי שהופסק מול בית"ר ת"א/רמלה ובתיקו המאופס בחוץ מול איכסל. בשמונת משחקי הבית האחרונים ניצחה הפועל חמש פעמים, שני משחקים הסתיימו בתיקו ורק אחי נצרת הצליחה לנצח אותה.
שחקני הקבוצה חוגגים עם הבעלים החדשים את הניצחוןשחקני הקבוצה חוגגים עם הבעלים החדשים את הניצחון
שחקני הקבוצה חוגגים עם הבעלים החדשים את הניצחון
(שחקני הקבוצה חוגגים עם הבעלים החדשים את הניצחון)
ולסיום - אם עד המחזור ה-13 לא הצליחה הפועל לנצח אף יריבה מתוך שמונה הראשונות בטבלה. בסיבוב השני היא ניצחה את הראשונה (נצרת עילית), שתי קבוצות שדורגו במקום השני (קטמון וכפ"ס), את השישית (עפולה) וסיימה בתיקו מול הרביעית הפועל אשקלון.
במחזור הבא, שייערך בעוד עשרה ימי מנוחה מבורכים עבור שחקני הקבוצה, היא תצא לפגוש עוד יריבה מהצמרת - ס.כ. נס ציונה, שמדורגת, בינתיים, במקום השלישי.