טאקויה "טאקו" מורייאמה במדיו החדשים. צילום: באדיבות המועדוןטאקויה "טאקו" מורייאמה במדיו החדשים. צילום: באדיבות המועדון
טאקויה "טאקו" מורייאמה במדיו החדשים. צילום: באדיבות המועדון
(טאקויה "טאקו" מורייאמה במדיו החדשים. צילום: באדיבות המועדון)
אוהדי הפועל פתח תקוה התרגלו בחודשים האחרונים להפתעות שמארגנת עמותת "הכחולה" כמעט בכל משחק ביתי.
מחר (שני, 19:00) צפויה גם לאחד משחקני הקבוצה הפתעה, לפני המשחק החשוב מול מכבי אחי נצרת.
לפני מספר שבועות חתם בקבוצה הקשר היפני טאקויה מוריאמה. כמה ימים לפני שעמותת "הכחולה" עשתה היסטוריה ורכשה את המועדון, עשה "טאקו" היסטוריה משלו והפך לשחקן הראשון מארצו החותם בקבוצה ישראלי. בינתיים הספיק כבר לערוך בכורה מרשימה בהרכב ולבשל שער בניצחון האחרון על הפועל ראשל"צ (0:2).
בעקבות זאת, במשחק מחר צפויה נוכחות מוגברת של הקהילה היפנית במשחק הקבוצה. נספח התרבות היפני בשגרירות בישראל, שיון קוואי, מלווה ביועצת התקשורת של השגרירות, נטלי כהן, יגיעו לצפות במשחק, ולעודד את הפועל ואת מוריאמה, כשאיתם עוד כעשרים מנציגי הקהילה היפנית בישראל.
החבורה היפנית צפויה לערוך סיור באיצטדיון וללמוד על ההיסטוריה הענפה של המועדון שעשה היסטוריה כפולה ולהתארח ב"בוקס" משלה, שייפתח לראשונה מזה זמן רב במשחקי הקבוצה. ביציע, כך נראה, צפויים להתנופף כמה דגלים של ארץ השמש העולה.
הדגל היפני. יתנוסס מחר ב"ראש הזהב"הדגל היפני. יתנוסס מחר ב"ראש הזהב"
הדגל היפני. יתנוסס מחר ב"ראש הזהב"
(הדגל היפני. יתנוסס מחר ב"ראש הזהב")
בעמותת "הכחולה", הנמצאת מרחק אישור רשם העמותות מהפיכה לבעלי הקבוצה החדשים, הוסיפו: "אנו נרגשים וגאים לארח את נציגי השגרירות ומקווים שייהנו מביצועיהם של טאקו ושל שאר שחקני הקבוצה."
אגב, לאחר בדיקה שערכנו הסתבר כי לאור השיפור במצב רוחם של האוהדים, המחווה לתרבות היפנית תישאר בתחום הספורטיבי,ולכן לא תכלול חראקירי או קפיצות קמיקאזה של אוהדים מהיציע לכר הדשא. לא ברור האם בקבוצה ישאירו את מלאכת הבישול היפנית רק ברגליו של מוריאמה, או שדווקא ינסו להמשיך ולהפתיע והפעם עם סושי מקומי. אולי כדאי שלא...
לפני המשחק ייערך טקס לזכרו של יוסי רוזנצוויג ז"ל, מנהלה המיתולוגי של הקבוצה ומי ששימש גם כשחקן ומאמן והלך לעולמו ביום ראשון שעבר. בטקס ישתתפו בני משפחתו של רוזנצוויג וחניכיו, שחקני עבר של הפועל לאורך השנים.