ירין חסן חוגג את השער לרשת בית"ר ת"א/רמלה בעונה שעברה. צילום: ראובן שוורץירין חסן חוגג את השער לרשת בית"ר ת"א/רמלה בעונה שעברה. צילום: ראובן שוורץ
ירין חסן חוגג את השער לרשת בית"ר ת"א/רמלה בעונה שעברה. צילום: ראובן שוורץ
(ירין חסן חוגג את השער לרשת בית"ר ת"א/רמלה בעונה שעברה. צילום: ראובן שוורץ)
הפועל פ"ת ביצעה היום (חמישי) את ההחתמה הכי משמעותית שלה עד כה בפגרה - רגע לפני פתיחת העונה חתם בקבוצה הקפטן בעונה שעברה, הבלם ירין חסן.
חוסר הוודאות סביב המועדון הביא לכך שבתחילת הקיץ חסן נסע תחילה להתרשמות במ.ט.ק. בודפשט ההונגרית ובהמשך נסע למחנה אימונים עם הפועל חדרה. כשהפועל פ"ת החלה לבנות את סגל השחקנים אחרי הפירוק, חסן היה אחד השמות הראשונים שמסאי דגו רשם בפנקסו.
אחרי משא ומתן ארוך בין הצדדים, במהלכו שיפרה הפועל פ"ת את הצעתה מספר פעמים ובסופו ניאות חסן לוותר על הצעות גבוהות בכ-80 אלף שקלים לעונה מקבוצות אחרות בליגה, הושגה הסכמה וחסן חתם לפני שעה קלה על חוזה לעונה הקרובה. "עשיתי כל מה שצריך כדי להישאר בבית", הסביר חסן את המהלך, "ואני שמח שאכן כך קרה".
חסן הוסיף ואמר: "אני שמח להמשיך עונה שלישית במועדון שכל כך יקר לליבי. הקהל וכל מי שקשור לקבוצה נתנו לי תחושה של שחקן בית ואני מעריך את זה. וויתרתי על הרבה דברים וגם על הצעות גבוהות יותר מסיבה אחת בלבד - לא יכולתי להישאר אדיש לעובדה שהקבוצה תפתח את העונה במינוס 11 נקודות. יש בי דחף לעזור להוציא את הקבוצה מהמצב הקשה הזה ובהמשך גם לעשות דברים יפים בעזרת השם".
ירין חסן חותם בהפועל. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של המועדוןירין חסן חותם בהפועל. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של המועדון
ירין חסן חותם בהפועל. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של המועדון
(ירין חסן חותם בהפועל. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של המועדון)
ירין חסן (24) הגיע להפועל לפני כשנתיים, במהלך עונת 2016/17', אחרי ששוחרר מקבוצת נעוריו מכבי נתניה. מהר מאוד הפך לאחד השחקנים המובילים בקבוצה המתאוששת של ירון הוכנבוים ואף כבש ארבעה שערים.
בעונה שעברה מונה לקפטן הקבוצה, אך בשל רצף של פציעות נאלץ להחמיץ לא פחות מ-14 משחקי ליגה. ב-23 המשחקים בהם שותף רשמה הקבוצה מאזן טוב משמעותית מזה שרשמה לאורך כל העונה העגומה שלה - 12 ניצחונות, 6 תיקו ורק חמישה הפסדים. חסן גם כבש שלושה שערים, בשלושה משחקים שהניבו לקבוצה שבע נקודות.
כעת, הוא ממשיך לעונה שלישית בכחול, הישג שמעט מאוד שחקנים יכולים להתגאות בו בהפועל של העשור האחרון. בשנים האחרונות היחיד שעשה זאת היה אף הוא בלם וקפטן - אורי פסו, שעזב באמצע העונה השלישית במועדון.
בנוסף, גם השחקן הזר הראשון של הקבוצה חתם היום - מדובר בקשר הקונגולזי איב סימון פאמבו (22).
איב סימון פאמבו חותם בהפועל פ"ת. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של הפועל פ"תאיב סימון פאמבו חותם בהפועל פ"ת. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של הפועל פ"ת
איב סימון פאמבו חותם בהפועל פ"ת. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של הפועל פ"ת
(איב סימון פאמבו חותם בהפועל פ"ת. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של הפועל פ"ת)
פאמבו הצנום מתנשא לגובה 1.71, נולד בצרפת ומחזיק באזרחות צרפתית. הוא החל את דרכו באקדמיית הכדורגל של נאנט וכשסיים את לימודיו עבר לשחק ברג'ינה מהליגה האיטלקית השנייה, בה שיחק בעונת 2013/14'. בעונה הבאה שיחק בטרליסאק מהליגה הצרפתית השלישית. את העונות האחרונות בקריירה העביר בדוניצקה סטרדה הסלובקית. פאמבו נכלל בסגל נבחרתו למוקדמות המונדיאל האחרון ברוסיה ואת הופעת הבכורה רשם בספטמבר שעבר, במשחק מול נבחרת גאנה שהסתיים בתיקו 1:1.
כדי להשלים את תמונת הסגל מחפש דגו עוד חלוץ זר וקשר ישראלי. עומר צלישר היה במגעים עם קבוצה, אולם הצעה גבוהה יותר שקיבל מהפועל ר"ג טרפה את הקלפים.