מלחמת חרבות ברזל משפיעה רבות על ענף הנדל"ן, אך למרות זאת הציבור ממשיך לרכוש דירות ברחבי הארץ בכלל ובפתח תקוה בפרט.
2 צפייה בגלריה
הרכבת הקלה בפתח תקוה
הרכבת הקלה בפתח תקוה
הרכבת הקלה בפתח תקוה
(צילום: שירות מיינט)

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בין נובמבר 2023 לינואר 2024, נמכרו בעיר 339 דירות חדשות כשרק בשלוש ערים נמכרו יותר- ירושלים, אשדוד ותל אביב. מדובר בעלייה של למעלה מ-50 אחוז משלושת החודשים שקדמו להם.
עוד עולה מהנתונים, כי בפתח תקוה נמכרו באותה תקופה 329 דירות יד שנייה (עלייה של 36.5 אחוז מתקופת אוגוסט-אוקטובר 23) ובסך הכל נמכרו בעיר 668 דירות. ברמה הארצית, בשלושת החודשים שבין נובמבר 2023 לינואר 2024 נמכרו כ 17,870 דירות, עלייה של 21.9% בהשוואה לשלושת החודשים שקדמו להם.
גיל קטה, מנכ"ל ובעלים קטה גרופ, מסביר כי "בחודשים האחרונים, רבים מהרוכשים שישבו על הגדר, חזרו למפת הביקושים. מאז אוקטובר מכרנו 207 דירות בסה"כ הפרויקטים בחברה, מתוכן 135 דירות בפ"ת בלבד. בפ"ת המחיר הממוצע לדירה עומד על כ-2.7 מיליון שקל לדירה. בנוסף אנו ממשיכים לשווק פרויקטים בהוד השרון ובגליל ים הרצליה, שם כבר מכרנו מתחילת המלחמה 72 דירות במחיר ממוצע של 4.6 מיליון שקל לדירה".

2 צפייה בגלריה
גיל קטה, בעלי קטה גרופ
גיל קטה, בעלי קטה גרופ
גיל קטה, בעלי קטה גרופ
(צילום: נטע שני)

קראו גם:

לדברי קטה, אופן השיווק השתנה אחרי ה-7 באוקטובר: "בעקבות המלחמה החלטנו לשנות את אופן שיווק הדירות ולפנות לאוכלוסיות ייעודיות כמו אנשי משטרה, ביטחון וחינוך. הבנו שעבור המתעניינים, מעבר לחשיבותה של תחושת הבטחון, עלה גם הצורך בתחושת קהילתיות והחלטנו לסייע לאנשים להגשים את החלום הזה".

איך השפיעה הרכבת הקלה על מחירי הדירות?


עוד מוסיף קטה כי עליית המחירים הגדולה של פתח תקוה עוד לפנינו והסיבה לכך טמונה בין היתר ברכבת הקלה.
"פתח תקוה עברה וממשיכה לעבור התפתחות מאסיבית, הכוללת הקמת שכונות חדשות. אם הביקושים ימשיכו באותה מגמה שאנחנו עדים לה בשנים האחרונות, אנו צופים עליית מחירים נוספת. הרכבת שהשביחה את ערך הנכסים הנמצאים בקרבתה היא אחד מהגורמים לכך.
"דוגמה לכך ניתן לראות בפרויקט אורלוב 31 שאנו משווקים בימים אלה, הנמצא על תוואי הרכבת הקלה. הדירות שם נמכרות במעל ל-30,000 שקל למ"ר לעומת דירה שנמכרה באותו רחוב ב-2018 במחיר של כ-20,000 שקל למ"ר. מדובר בקפיצה משמעותית שמגלמת את ערך ההתחדשות העירונית לצד הרכבת הקלה".