שנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוהשנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוה
שנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוה
(שנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוה)
תכנית "מתחם שנקר דרום" הוצגה בפני ראש העירייה רמי גרינברג ובמסגרתה ייבנה מגדל משרדים ותעסוקה בן 40 קומות וכן כיכר עירונית גדולה.
קבוצת "משולם לוינשטיין", היזמים של מתחם "שנקר דרום", הציגו בפני ראש גרינברג והצוות המקצועי מטעם העירייה את התכנית המוצעת למתחם הרחובות שנקר - ז'בוטינסקי - מיכאליס. מדובר בתכנית שעברה את אישור הוועדה המקומית. פרויקט זה מצטרף לעשרות פרויקטים דומים נוספים המוקדמים ע"י העירייה.
במסגרת התכנית, צפוי להיבנות על שטח של כ-70,000 מ"ר, מתחם שיכלול מגדל משרדים בן 40 קומות, אולם כנסים, מרכזי תעסוקה ומסחר ועוד. גודל המגרש בסה"כ הוא כ-8 דונם ובו גם תקום כיכר עירונית אשר תתפרס על פני דונם אחד. בנוסף, בצמוד למתחם תוקם תחנה של הרכבת הקלה וכן שביל אופניים ומדרכה רחבה להולכי רגל לאורך רח' ז'בוטינסקי ושנקר.
שנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוהשנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוה
שנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוה
(שנקר דרום. הדמייה: דוברות עיריית פתח תקוה)
כזכור, במסגרת מאמצי הרשות לקדם את עידוד הבנייה באזורי התעסוקה בעיר, אושרה לאחרונה בוועדה המחוזית תכנית פת/2200 הכוללת תוספת בנייה של עד 600% באזור התעסוקה קריית אריה. בנייה זו הנה ע"פ מגמה תכנונית כלל ארצית להעצמת זכויות ובנייה לאורך קווי הרכבת הקלה והמטרו. כמו כן, מינהל ההנדסה בעירייה מקיים הליך של מסלול ירוק לעידוד וליווי פרויקטים מסוג זה.
ראש העירייה, רמי גרינברג: "פיתוח מתחם שנקר דרום ופיתוח אזורי התעשייה והמסחר בעיר בכלל הינם צעדים משמעותיים לקראת הפיכתה של פתח תקוה למטרופולין החזק בישראל. בנוסף, פיתוח אזורי התעשייה וכניסת החברות הגדולות לתחומי העיר מעשירות את קופת הרשות ומאפשרים להשקיע יותר משאבים בשכונות. זאת לצד כניסתן של אוכלוסיות עמידות לתחומי העיר. אין ספק כי פתח תקוה בדרך להפוך למטרופולין החזק בישראל ואנחנו עושים כל שניתן כדי להוציא את התכניות אל הפועל בהקדם האפשרי תוך התייחסות מדוקדקת לפתרונות התחבורה ולתשתיות המוצעות באזורי הפיתוח".