הדמיית הפרויקט. צילום: באדיבות האדריכלית מיכאלה איתןהדמיית הפרויקט. צילום: באדיבות האדריכלית מיכאלה איתן
הדמיית הפרויקט. צילום: באדיבות האדריכלית מיכאלה איתן
(הדמיית הפרויקט. צילום: באדיבות האדריכלית מיכאלה איתן)
האם אנחנו בפני עתיד חדש לסטודנטים בפתח תקוה? בימים אלה מתגבשת יוזמה שלפיה יוקם עבורם מתחם מגורים במרכז העיר בדמי שכירות מוזלים, כשנבדקת אפשרות לשלבם גם בפרויקטים שונים בקהילה כדי לזכות במלגות נוספות.
על פי התכנית, שתובא לאישור בוועדה לתכנון ובניה, יוקמו מעונות לסטודנטים בשטח לבנייני ציבור ברחוב נורדאו בעיר, כאשר סטודנט שיחפוץ במעבר למתחם, יידרש להציג אישור לימודים במוסד אקדמי מוכר ע"י המל"ג, ותעודת סטודנט רשמית.
במכתב ששלח בנושא חבר המועצה איתי שונשיין לראש העירייה רמי גרינברג, הוא כותב כי "ניתן יהיה לשלב את הסטודנטים בפרויקטים חברתיים עם אוכלוסיות שונות במרכז העיר".
"מדובר בבשורה לעיר", אומר שונשיין, אחד מיוזמי התכנית. "בתפיסת עולמי אני חושב שיש לתת לסטודנטים את האפשרות לגור במרכז העיר בדמי שכירות מוזלים יחסית במתחם שמיועד רק להם. ניסיתי לקדם את התכנית בקדנציה הקודמת מתוך אינטרס ציבורי אמיתי, כדי לחזק את מרכז העיר וגם לתת לסטודנטים אפשרות לדיור מוזל. לצערי היא לא יצאה לפועל בזמנו בעקבות התנגדות של ברוורמן".
איתי שונשיין. צילום: באדיבות מיקי סוויסהאיתי שונשיין. צילום: באדיבות מיקי סוויסה
איתי שונשיין. צילום: באדיבות מיקי סוויסה
(איתי שונשיין. צילום: באדיבות מיקי סוויסה)
מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "אנו מודים לעו"ד שונשיין על פנייתו והצעתו לרווחת הצעירים, נראה כי הוא קופץ על רכבת דוהרת מאחר וכל נושא מרכז העיר נמצא על שולחנו של ראש העירייה אשר מייד עם כניסתו לתפקיד פעל לקידום מהלכים הקשורים בפיתוח המרכז.
"הוקמה מנהלת למרכז העיר שתמנף את חיי המסחר והקהילה, ותדאג לטפח את המרכז. במסגרת שדרוג זה תקים העירייה מרכז תרבותי והיא מעודדת צעירים לעבור לגור במרכז העיר באמצעות הוזלה של הארנונה בכ- 50% .
"כמובן התכנית כוללת מגוון רחב של פעילויות בתחום בינוי, בטחון, תרבות ועוד, כך שבעתיד הקרוב מרכז העיר יהפוך למרכז תוסס, צעיר ובטוח".