עיריית פתח תקוה וכרמים - המינהלת להתחדשות עירונית פ"ת בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מקדמות תכניות להתחדשות עירונית במתחם מטרו סירקין ומטרו ארלוזרוב.
2 צפייה בגלריה
תוואי המטרו המתוכנן
תוואי המטרו המתוכנן
תוואי המטרו המתוכנן
(צילום: מתוך דף הפייסבוק של רמי גרינברג)
התכנית מקודמת וממומנת על ידי העירייה והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומתחשבת בצרכי התושבים, הרשות והאילוצים השונים במרחב.
לצד הקו האדום של הרכבת הקלה המתוכננת לפעול בסוף חודש נובמבר הקרוב, בפתח תקוה יפעלו 2 קווי מטרו ב-11 תחנות בסה"כ, ובתוכן תחנות ארלוזרוב וסירקין, אשר יצרו קישוריות בין אמצעי תחבורה מגוונים ולאזורים שונים בעיר ובמטרופולין גוש דן.
מדובר ביתרון משמעותי שיאפשר כיסוי נרחב של תחב"צ בעיר ורישות מקסימאלי. יצויין כי העירייה פועלת כבר היום ליצירת פתרונות תחב"צ משמעותיים עד שהמטרו יחל לפעול וכן מקדמת את תכנית האב לתחבורה בפתח תקוה.
קראו גם:
במסגרת זו העירייה מקדמת מגה פרוייקטים וביניהם הרחבת דרך אם המושבות לשלושה נתיבים לכל כיוון כאשר נתיב אחד לכל כיוון יהיה נת"צ, קידום התחנה המרכזית החדשה ופריסת מסופי תחבורה ועוד.
בתוך כך, העירייה תקדם מול הוותמ"ל את התכנית למתחם תחנת המטרו פתח תקוה מזרח, הממוקמת בצומת סירקין במזרח העיר.
2 צפייה בגלריה
בניה בנייה בפתח תקוה פתח תקוה - תמונת פייסבוק
בניה בנייה בפתח תקוה פתח תקוה - תמונת פייסבוק
בנייה בפתח תקוה פתח תקוה
(צילום המחשה: ריאן)
שטח התכנית הוא כ- 127 דונם והיא כוללת בתחומה את קריית המשוררים, חלק מקרית אליעזר פרי וחלק מקרית דוד אלעזר. התכנית מציעה התחדשות עירונית של המתחם הכולל כ- 669 יח"ד ומציעה בניה של 2,678 יח"ד בגבהים שונים הנעים בין בנייה מרקמית של 10-8 קומות לצד בנייה גבוהה של 35-24 קומות.
התכנית תואמת את תכנית המתאר הכוללנית המקודמת בימים אלו, וכוללת את פיתוח האזור מסביב לתחנת המטרו המאושרת בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים, מסחר ותעסוקה לרווחת תושבי השכונה. בנוסף, מחזקת את ההלכתיות בשכונה ואת תפקוד מערכת התנועה והשבילים בכדי להנגיש את תחנת המטרו לתושבי המתחם, השכונות מסביב ושאר העיר.
כמו כן, העירייה תקדם בועדה המחוזית את תכנית ההתחדשות הסמוכה לתחנת ארלוזרוב. התכנית ממוקמת באזור רחוב ארלוזרוב פינת טרומפלדור והיא חופפת בחלקה לתכנית ההתחדשות המתוכננת בשכונת רמת ורבר.
ראש העירייה, רמי גרינברג: "התחדשות עירונית היא הדרך לשיפור איכות חיי התושבים ולטיפוח סביבת המגורים. תכנית מתחם סירקין-עין גנים משדרגת את המרחב כולו תוך התייחסות למרחב הציבורי שיהיה נעים, זמין ונגיש יותר תחבורתית וגם למרחב הפרטי ולבניינים שייעברו שיפוץ מן היסוד (פינוי בינוי) וכך הדיירים יזכו בדירה חדשה, נאה ובעלת מרחב מוגן, שכמובן ערכה יעלה וישתבח".