דויד כספי מפתח תקוה הוא רק בן 17, אבל כבר הספיק לזכות בתחרויות רבות בתחום הריקוד הסלוני (לטיני ואירופאי). לאחרונה זכה דויד, יחד עם בת זוגו לריקוד, אדל זייקמן מראשון לציון, במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לריקודים לטיניים לגילאי 18-16 שהתקיימה בצ‘כיה.
כספי, שלומד בבית הספר ”אנקורי“ בעיר, מתאמן בריקודים סלוניים עוד לפני שהגיע לגיל 4. עם בת זוגו לריקוד החל להתאמן רק לפני ארבעה חודשים וכבר הם הגיעו להישג מדהים שכזה.
כספי מתאמן בסטודיו ”wow dance“ של אביו, דני כספי. המורה והמאמן אלכסנדר טינקלמן ליווה את השניים בתחרות בצ‘כיה. ”אנחנו מתאמנים שש פעמים בשבוע, ובכל פעם לפחות ארבע שעות“, סיפר דויד. ”מדובר בהשקעה מאוד קשה שלא משאירה לי כמעט זמן לדברים אחרים".
הבעיה העיקרית, לדבריו, היא העלויות הגבוהות הכרוכות בכך. ”למרות שאנחנו מתאמנים בסטודיו של אבא שלי, יש תשלום למאמן והרבה טיסות לאימונים בינלאומיים בחו“ל“, הסביר.
”מדובר בהוצאה של אלפי שקלים בחודש עוד לפני שהתחלנו לדבר על התלבושות שגם הן מאוד-מאוד יקרות. אני מחפש עבודה כדי לממן את זה הענף לא מפותח בארץ, לא משקיעים בו וקשה להגיע לתוצאה גבוהה כי אין ספונסרים וכל העלויות נופלות כרגע על הרקדנים ובני המשפחות שלהם“.
יצויין כי גם אחיו של דויד רקדנים מחוננים. שתי אחיותיו הגדולות מאמנות ריקוד ואחיו הקטן בן 7 כבר רוקד באופן מקצועי.