נהגים בפתח תקוה והסביבה שימו לב: השבוע יחלו העבודות להקמת גשר חדש שיקשר בין תחנת הרכבת הקלה 'אם המושבות' לבין אזור התעשייה פארקטק (קריית אריה). גשר אם המושבות יאפשר להולכי הרגל ורוכבי האופניים להגיע בבטחה ובנוחות לאזור התעשייה.
1 צפייה בגלריה
הדמיית הגשר החדש
הדמיית הגשר החדש
הדמיית הגשר החדש
(צילום הדמייה: נת"ע)
מדובר בגשר אשר יקום כחלק מתכנון הקו האדום של הרכבת הקלה הכולל 31 תחנות בסה"כ ומתוכן 8 בפתח תקוה. בנוסף, גשר זה מהווה כתנאי לפתיחת תחנת 'אם המושבות' אשר תשרת את הבאים לאזור התעשייה.
קראו גם:
על פי התכנון, הגשר יעבור מעל כביש 4 ואורכו יגיע ל-117.8 מטר. רוחב הגשר יעמוד על 8 מטרים ברוטו כאשר רוחב הנתיב להולכי הרגל והנתיב לרוכבי האופניים יעמדו על 3.3 מטרים נטו לכל נתיב. סה"כ שטח הגשר יעמוד על 800 מ"ר נטו. העלייה והירידה מהגשר תתאפשר ע"י מדרגות, מעלית ורמפה לרוכבי האופניים.
ביום חמישי, 29.7.21, משעה 22:00 עד שעה 07:00, תבוצענה עבודות להקמת גשר הולכי רגל מעל כביש 4, בקטע שבין תחנת אם המושבות של הרכבת הקלה לבניין בית אדגר.

להלן הסדרי התנועה:

  • לא תתאפשר הנסיעה בכביש 4, בקטע שבין מחלף מורשה למחלף גהה, לנוסעים לכיוון דרום
  • לא תתאפשר הפנייה שמאלה מכביש 4 דרום לכביש 5 מזרח, לבאים מכיוון צפון במחלף מורשה
  • יצומצמו נתיבי הנסיעה באזור
  • יבוצעו שינויים במסלולי התחבורה הציבורית ובמיקומי תחנות האוטובוס באזור.
העבודות יתבצעו ע"י חברת נת"ע, נתיבי תחבורה עירוניים, המתקדמת בביצוע העבודות להקמת הקו האדום של הרכבת הקלה ומקימה את גשר אם המושבות.
ראש העירייה, רמי גרינברג: "פתח תקוה בדרך להפוך למטרופולין החזק והמשמעותי ביותר במדינה, ציר מרכזי במרחב בו למעלה מ-270,000 תושבים ואזורי תעשיה מהגדולים בארץ. תשתית תחבורתית ענפה ומיטבית היא כורח המציאות ואנו מקדמים סלילת כבישים, הוספת נת"צים, שיפור תשתיות, בניית גשרים ועוד. גשר אם המושבות הינו נדבך נוסף חשוב ביותר ליצירת רצף תנועתי של הולכי רגל ורוכבי אופניים מכיוון בני ברק לפתח תקוה והפוך, ישרת את המגיעים באמצעות הרכבת הקלה לתחנת "אם המושבות" ויהווה גורם מקשר, נגיש וזמין, מעל כביש 4 הסואן".
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה