סערה בראש העין, ולא רק בגלל מזג האוויר: ברשתות החברתיות מופצים פוסטים שנכתבו ושותפו על ידי מורה מתיכון בגין המביעים סולידריות עם הפלסטינים. בעקבות אותם פרסומים הורים רבים קוראים לפטרה. מנהלת בית הספר: "הנושא בטיפול".
2 צפייה בגלריה
מורה
מורה
מורה
(צילום המחשה: shutterstock)
ביום שבו התבצע הטבח הנורא, שיתפה המורה פוסט בו נכתב בין היתר: "לא נפתחה נגדנו שום מלחמה. אנו במלחמה כבר שנים רבות, פשוט ב-99% מהזמן זה רק כוחות צה"ל שפולשים, מפציצים, יורים, חוטפים; זה רק צה"ל שהורג, זה רק פלסטינים שמתים על הגדר, זה רק הצד השני שמפסיד...
"ותודה לאבירי 'ניהול הסכסוך', רק תזכורת קטנה: אתם לא 'מנהלים' את הפלסטינים, אתם כובשים אותם, מדכאים אותם, משפילים אותם, ומייצרים מוטיבציה אדירה לפעולות מחרידות כמו זו..".
לצד הפוסט המדובר, הופץ פוסט שכתבה המורה בעצמה לפני מספר חודשים ככל הנראה לצד תמונה שלה עם דגל ועליו ציור של אבטיח כסמל למאבקם של הפלסטינים. ".. גם היום כחלק מהמצור על עזה, ישראל מגבילה את הכנסת הצבעים ירוק ואדום לתוך הרצועה. בשנות השמונים אבטיח הפך לסמל פלסטיני כתחליף לדגל, כשאנשים הניפו משולשי אבטיחים בהפגנות...
"כדי להיאבק בהפיכה המשטרית מוכרחים לדבר על העוול שעומד בבסיסה. אני מקווה שדגל האבטיח יעזור לנו הנכיח את הנושא במרחב הציבורי, ואף לעשות זאת בצורה שפחות מאיימת על הישראלים, ואפילו יוצרת שיח. בהצלחה לכולנו ותודה לכל מי שיניף את הדגל".
בעקבות הדברים שהופצו, הביעו הורים רבים ביקורת נגד המורה וקראו לפטרה לאלתר. מנהלת בית הספר, פזית היבש, שערה להתפתחויות כתבה לצוות המורים וההורים: "הובא לידיעתי כי אחת מהמורות בבית הספר שיתפה לאחרונה פוסט שעורר תגובות וחוסר נחת בקרב קהילת בית הספר. הנושא בטיפול".

2 צפייה בגלריה
מורה בבית ספר
מורה בבית ספר
מורה בבית ספר
(צילום המחשה: shutterstock)

קראו גם:

עוד הוסיפה: "אני קוראת לכולם להימנע מהתלהמות ומשיח מסית מכל סוג שהוא. אנחנו נמשיך ונייחל לשלום החיילים ולחזרתם של החטופים בריאים ושלמים".
"כל הנושא כואב מאוד, לא משהו שנעים לראות", אומרת הדס שדמי דהאן, חברת הנהגת הורי בית הספר. "כשמשתפים פוסט בשביעי לאוקטובר שמביע דעות מסוימות זה חוסר טאקט. המורה לא הייתה צריכה לעשות את זה, וזה לא לעניין. אני מבינה מאוד את כל ההורים ולא מתעלמת משום צד שפנה אליי אבל מכאן ועד לעשות לה משפט שדה, אנחנו כמדינת חוק לא אמורים לפעול כך. באופן אישי לא אהבתי התבטאויות בעלות אופי אלים מצד תלמידים.
"הטיפול במורה נעשה על פי חוק על ידי כל הגורמים המעורבים ביניהם מנהלת בית הספר ומינהל החינוך. צריך לדעת להפריד בין התלהמות לבין טיפול נכון, ואין לי ספק שהמנהלת תטפל בעניין במקצועיות".
תגובת עיריית ראש העין: אנו רואים בחומרה רבה את הנושא והוא מטופל באופן משמעותי ע"י הרשות בשיתוף משרד החינוך.