תכנית 'שכנות טובה' יצאה לדרך בשכונת רמת ורבר בפתח תקוה.
1 צפייה בגלריה
פעילות לקשישים ברמת ורבר
פעילות לקשישים ברמת ורבר
פעילות לקשישים ברמת ורבר
(צילום: דוברות עיריית פתח תקוה)
תקופת הקורונה יצרה הזדמנויות רבות לחיזוק הקהילתיות, לעידוד מעורבות תושבים ולחיזוק קשרים בין השכנים. הפעילות החלה בפעילות יזומה של תשעה בניינים שביקשו לסייע האחד לשני בתקופת הקורונה ולקדם ערבות הדדית ולכידות חברתית, המשיך במשלוחי מנות שניתנו האחד לשני במהלך חג הפורים והמשיך בחלוקת ערכות הפוגה לאזרחים ותיקים שכללו משחקים ספורטיביים המפעילים גם את המחשבה וגם את הגוף.
הערכות נרכשו ע"י האגף שירותים חברתיים ובריאות והתושבים ממשיכים לקיים את הפעילות גם בימים אלה בהם יש הקלות רבות במגבלות הקורונה.
ראש העיר, רמי גרינברג, בירך על היוזמה ואמר: "הקורונה הזכירה לכולנו כמה חשובה הסביבה הקרובה, וכמה חשובים השכנים והאנשים הגרים בסמוך אלינו. מחד התכנית "שכנות טובה" מסייעת רגשית וחברתית לאנשים בודדים ולאנשים מבוגרים, ומאידך מאפשרת ליתר השכנים לעזור ולתת כתף לשכן ותיק, דבר התורם לנתינה ולהרגשה הטובה. אני מודה לכל השותפים, לפעילים ולמחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית. אני מזמין את כל תושבי השכונה להצטרף ואני מאמין שהעשייה תתרחב ותגדל".
אשר שוקר, ראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות: "אנו מאמינים כי יצירת קירבה וקשר בין השכנים משפרת את איכות החיים של התושבים, בעיקר הוותיקים והבודדים ופעילות המחלקה בעניין זה מבורכת וחשובה".
את התוכנית מובילה ענת גולדל עו"ס קהילתית מהמחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף לשירותים חברתיים ובריאות בשיתוף צוות תושבים פעילים משכונת רמת ורבר בפ"ת.
לפרטים נוספים והצטרפות לתכנית שכנות טובה ברמת ורבר ניתן לפנות לרכזת התכנית בטלפון 03-9149406 או במייל anatg@ptikva.org.il.