איילה קדוש, מבקרת העירייה בפתח תקוה, עוזבת את תפקידה. זאת למרות שלפני כחודשיים בלבד ניתן האישור הסופי לתקינות מינויה בתום הליך משפטי שנמשך כ-5 שנים. הסיבות לטענתה: תחושת מיצוי וחתימה על הסכם פרישה.
(איילה קדוש. צילום: פרטי)
הסאגה סביב קדוש, החלה למעשה עם מינויה למבקרת העירייה בתאריך ה 30 בנובמבר 2014. המינוי אושר פה אחד במליאת העירייה, זאת לאחר שבמסגרת הליך המכרז עלתה שאלת ניגוד העניינים בין תפקידה הקודם כמנהלת אגף המשק לתפקיד מבקרת העירייה, אך הועדה שוכנעה כי המהלך תקין.
יום למחרת, ב 1 בדצמבר 2014, פנו גורמים ממשרד הפנים לעירייה בעקבות תלונה אנונימית בה נטען כי איילה לא עומדת בתנאי הסף מאחר והיא חסרת ניסיון בעבודת ביקורת אך העירייה טענה כי אין בכך כל שחר ואיילה עמדה בכל הקריטריונים. מספר שבועות לאחר מכן ופניה נוספת הגיעה ממשרד הפנים בה נטען שוב כי יש לפסול את מינויה, והפעם בשל מעורבות פוליטית (בבית היהודי בזמן קמפיין הבחירות- מ"ד) וכן בשל ניגוד עניינים מוסדי, שכן שימשה עד למינויה כמנהלת אגף משק בעירייה.
בחודש יולי 2016 ולאחר מספר דיונים בנושא, ניתן על ידי בית הדין צו מניעה והוחלט כי איילה עמדה בתנאי הסף שנקבעו במכרז, מאחר ובין תפקידה הנוכחי לקודם היו נקודות ממשק מועטות שאינן צריכות להביא לפסילתה וכי פעילותה הפוליטית הופסקה כבר ב 2013.
לאחר דיונים נוספים ורוויי יצרים, ניתן כזכור בחודש פברואר האחרון האישור הסופי למינויה לתפקיד על ידי שופט בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, תומר סילורה, שפסק גם כי העירייה תשלם לקדוש את הפרשי השכר שהייתה אמורה לקבל מרגע מינויה ועד היום, וכן 25 אלף שקלים ממשרד הפנים בגין עוגמת נפש.
היום כאמור, כחודשיים לאחר מכן, הודיעה קדוש על עזיבתה את העירייה. בשיחה עם מיינט פתח תקוה היא אמרה: "ברוך השם סיימתי את הסאגה המשפטית, ואני יוצאת עם ראש מורם אחרי שהוכחתי את חפותי. הגורמים שהובילו אותי לעזיבה הם תכנית פרישה שרצה כבר שנה ותפסתי אותה ברגע האחרון לפני שהיא מסתיימת, וכן תחושת מיצוי מהתפקיד האחרון. מילאתי מספר תפקידים בעירייה, בניתי כאן לשכה נהדרת , עשיתי את עבודתי במקצועיות, ביושרה, ויזמתי דברים שלא היו. ברגע שסיימתי את המשפט , בצירוף הזדמנויות שנקרו בדרך, הדברים הסתדרו יחד.
האם יש קשר ליחסייך עם ראש העירייה רמי גרינברג?
"אין כל קשר. היחסים האישיים בינינו, כמו גם יחסי העבודה מצויינים ויישארו כאלו, אנחנו עובדים נהדר יחד. ראש העירייה התפלא שאני בכלל רוצה ללכת. היו לי התלבטויות אם לעשות את הצעד הזה ,וכבר חודש וחצי שאני מתחבטת עם עצמי, אך בגלל שתכנית הפרישה הייתה עד ימים אלו הייתי צריכה לקבל החלטה, ואין לה קשר לראש העירייה".
לאן פנייך מועדות כרגע?
"יש לי מספר הצעות ואחליט מביניהם בעזרת השם. בכל מקרה אני תושבת פתח תקוה, ואמשיך לפעול ולתרום ככל שאוכל למען העיר".