פינוי דרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוספינוי דרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוס
פינוי דרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוס
(פינוי דרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוס)
"אנחנו עושים מאמצים רבים כדי למצוא מסגרות מתאימות לדרי הרחוב ולדאוג לרווחתם גם בזמני שיגרה וגם בעיצומה של סערה", כך הודיע השבוע ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, שהורה על מבצע מיוחד למען דרי הרחוב, במטרה לפנותם מהרחובות במזג האוויר הסוער הצפוי.
לפני כשבוע מת מקור דר הרחוב, אלכסנדר נובודוורצב (69). הוא נפטר בלילה גשום וסוער, לבדו על מיטה מאולתרת בפינה קטנה ברחוב ראשי, ממש במרכז פתח תקוה. את המוות המיותר הבא החליטו בעיריית פתח תקוה למנוע.
אתמול (שלישי) הודיע ראש העירייה שהנחה את הגורמים הרלוונטיים באגף הרווחה, לצאת לשטח ולנסות לשכנע את דרי הרחוב להתפנות למסגרות יעודיות שבהן יוכלו לקבל מענים ובעיקר לשמור על בריאותם וביטחונם.
צוותי הרווחה יחד עם נציגים מהרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול הצליחו להביא לפינויו של דר רחוב אחד ל"גגון" (מסגרת חירום המציעה מיטה, מזון ומחסה לדרי הרחוב) ולאחרים שסירבו להתפנות - חולקו שמיכות וביגוד חם.
מבצע סיוע לדרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוסמבצע סיוע לדרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוס
מבצע סיוע לדרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוס
(מבצע סיוע לדרי רחוב בפתח תקוה | צילום: נתנאל עבורוס)
מהעירייה נמסר כי , "במסגרת מאמצי העירייה לדאוג לרווחתם של דרי הרחוב, קיים צוות ייעודי באגף הרווחה אשר מטפל בהם לאורך כל השנה, כולל כוננים בכל שעות היממה. כמו כן, האגף מקיים היערכות מסודרת לגבי החורף, כבר במהלך חודש ספטמבר. ההיערכות כוללת בין היתר סיורים מתוגברים לאיתור ומציאת דרי רחוב חדשים, ניסיונות שכנוע למעבר לתכניות שיקום או גגונים, חלוקת מזון ואמצעי חימום ועוד".
בנוסף הדגישו בעירייה שלמרות שלאגף הרווחה יש יכולת פינוי חירומית לכל אדם חסר דיור, אשר זקוק לקורת גג, הדבר מותנה בהסכמה של האדם ולא ניתן לבצע זאת בכפיה.
ראש העירייה, רמי גרינברג: "אנחנו עושים מאמצים רבים כדי למצוא מסגרות מתאימות לדרי הרחוב ולדאוג לרווחתם גם בזמני שיגרה וגם בעיצומה של סערה. לקראת הימים הגשומים אני קורא לציבור גם להירתם לנושא ולגלות עירנות כלפי דרי הרחוב. גורמי המקצוע בעירייה ימשיכו בפעילות החשובה שלהם מול דרי הרחוב במטרה לשכנעם להיכנס למחסה מתאים ולדאוג לשלומם".