מרכז יום כפר גנים | צילום: דוברות עיריית פתח תקוהמרכז יום כפר גנים | צילום: דוברות עיריית פתח תקוה
מרכז יום כפר גנים | צילום: דוברות עיריית פתח תקוה
(מרכז יום כפר גנים | צילום: דוברות עיריית פתח תקוה)
בשורה חשובה לתושבי פתח תקוה: לראשונה בעיר הוקם מרכז יום הנותן מענה לבוגרים, בני 21 ומעלה, המוכרים כאנשים עם אוטיזם ברמת התפקוד הנמוכה והבינונית.
המרכז הינו תחת האגף לשירותים חברתיים ומופעל על ידי עמותת שק"ל , עמותה בעלת ניסיון ויידע רב בהפעלת מסגרות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים.
המרכז, אשר יכול לספק שירות לעד 24 חניכים, שם לו למטרה לסייע לחניכים לרכוש מיומנויות חדשות, לקדם את העצמאות של החניכים ולהרחיב את תחומי העניין שלהם. במהלך היום ישנו לו"ז קבוע על פיו מתנהל המרכז. יום הפעילות כולל פעילויות כגון יציאה לקהילה, הכנה לארוחות, פעילויות העשרה (אומנות, מוזיקה, ריפוי בעיסוק, תעסוקה ובישול) וכן פעילות צהרים עם דגש על מפגש חברתי משותף.
מנהלת המרכז פועלת תוך קיום קשר רציף מחלקת הנכויות של האגף לשירותים חברתיים, משרד הרווחה , וכן עם משפחות החניכים וזאת באמצעות שיחות טלפון עם ההורים ובאמצעות 'מחברת קשר' שמועברת להורים בסוף כל יום עם תיאור של הפעילויות ודגשים חשובים על כל חניך.
בטקס חנוכת המקום החגיגי, שנערך במעמד ראש העירייה, אמר גרינברג: "זו הפעם הראשונה שיש מקום קבוע שנותן שירותים לבוגרים על הרצף האוטיסטי . זהו נדבך נוסף במתן שירותים לאוכלוסייה ייחודית זו וכחלק ממתן שירותים לכלל האוכלוסיות בעיר, כל אוכלוסייה וצרכיה. השקענו משאבים רבים בהקמת המרכז ואני מודה לכל השותפים ומאחל הצלחה למשתמשי המרכז".
אשר שוקר ראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות בירך והוסיף: "אני שמח שלאחר מאמצים רבים ובסיועו של ראש העיר נמצא למרכז מקום קבע שיסייע לבוגרים על הרצף האוטיסטי במגוון רחב של נושאים".