פותחים שנה בסניף החדש | צילום: באדיבות "כנפיים של קרמבו" פותחים שנה בסניף החדש | צילום: באדיבות "כנפיים של קרמבו"
פותחים שנה בסניף החדש | צילום: באדיבות "כנפיים של קרמבו"
(פותחים שנה בסניף החדש | צילום: באדיבות "כנפיים של קרמבו" )
בתום חופשת הקיץ הארוכה במהלכה גויסו והוכשרו בני נוער פעילים בתנועה להובלת סניף נוסף בעיר - נפתח השבוע סניף שני של "כנפיים של קרמבו" בעיר פתח תקוה.
"כנפיים של קרמבו" הינה תנועת נוער שמשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים בפעילות משותפת מלאה. התנועה מונה מעל ל-70 סניפים ברחבי הארץ. בתנועה נפגשים בני נוער מהחינוך הרגיל ומהחינוך המיוחד, פעם בשבוע לפעילות חברתית בדגש על הקניית ערכים.
בתנועה מספרים כי הפעולה הראשונה הייתה בנושא "היכרות" היות שכל חברי הסניף הם פעילים חדשים בתנועה. "החיבור בין החניכים לחונכים היה מידי. החניכים התקבלו בזרועות פתוחות על ידי החונכים אליהם צוותו בשלב ההכנה".
טליה הראל בז'רנו, מנכ"לית התנועה, פנתה לאורחים בהתרגשות: "אני שמחה לראות שהבשורה שתנועת הנוער המיוחדת שלנו מובילה הכלה ושילוב, מחלחלת בכל רבדי החברה. אני רוצה להודות לראש העיר ולצוות הנפלא שלו, שהגדילו לעשות ויחד פתחנו סניף נוסף בעיר, שייתן מענה לעשרות בתי אב המשוועים לפעילות חברתית עבור ילדיהם מהחינוך המיוחד, כמו גם לבני נוער רבים שייהנו ממסגרת חברתית משולבת ומעצימה בעיר".
ראש העירייה, רמי גרינברג, מסר לפעילי התנועה: "גאווה גדולה עבורנו לפתוח עוד סניף של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה המחנכת לערכים של קבלת השונה, סובלנות ועזרה לזולת. נמשיך לקדם את תנועות הנוער בעיר, לסייע להן ולאפשר לבני הנוער לפעול במסגרות ערכיות ועשירות בתכנים ובעשייה. אני מאחל לכל המדריכים והחניכים המשך פעילות מהנה ותורמת. אין ספק שהצד הנותן הוא גם הצד המקבל. יישר כוח!".
רפי דהן, המשנה לראש העירייה וראש אגף חברה ונוער, שנכח בטקס הפתיחה של הסניף, אמר: "אגף חברה נוער וצעירים בעיריית פתח תקוה מעודד את בני הנוער להיות מעורבים ומשפיעים הקשובים לזולת ותורמים לחברה. פתיחת סניף נוסף של 'כנפיים של קרמבו' בעיר מעידה כי בני הנוער אכן שואפים להיות מעורבים".