אביחי עזריה. צילום: דובר צה"לאביחי עזריה. צילום: דובר צה"ל
אביחי עזריה. צילום: דובר צה"ל
(אביחי עזריה. צילום: דובר צה"ל)
השנה, כחלק מחגיגות יום העצמאות ה-71, התקיים בהר הרצל טקס המשואות הידוע בו ישתתפו נגדים וקצינים מכל צה"ל ומשאר כוחות הביטחון. ניתן למצוא בין החיילים את סגן אביחי עזריה וסג"ם מרום טבצ'ניק מפתח תקווה, שהשתתפו שניהם בטקס כדגלנים.
אביחי בן ה-21 התגייס לצהל ושירת בחטמ״ר בנימין כטכנאי רכב, וכיום משמש כקצין טנ"א (טכנולוגיה ואחזקה) בבא"ח גולני. כיום, אביחי נמצא בשגרת חזרות לקראת הטקס "רציתי מאוד להגיע למעמד הזה" ציין ומוסיף, "בתור קצין טנ״א אני שמח לייצג את החיל שלי ואת חטיבת גולני שבה אני משרת כיום, מאוד חשוב וכבוד גדול בעיני לקחת חלק במעמד".
חווית ההשתתפות בטקס חיברה את אביחי למדינה "הטקס חשוב לי מאוד כאדם ציוני, רק מי שמשתתף בו יכול להבין את עוצמת החוויה". מרום בן 21 גם הוא. התגייס למסלול ייעודי לקצונה בחיל משאבי האנוש ואחרי שיצא לקצונה שובץ במפקדת זרוע היבשה במחלקת הסגל.
מרום טבצ'ניק. צילום: דובר צה"למרום טבצ'ניק. צילום: דובר צה"ל
מרום טבצ'ניק. צילום: דובר צה"ל
(מרום טבצ'ניק. צילום: דובר צה"ל)
מרום מציין שההשתתפות בטקס מאוד מיוחדת ומלמדת עבורו "למען האמת, לא תמיד הייתי רואה את הטקס בעבר, אבל עכשיו כשנשלחתי לכך אני מבין את המעמד והכבוד הגדול שטמון בלקחת חלק באירוע כזה" הוא מוסיף ומתאר את שגרת החזרות בהר. "שגרת החזרות היא עמוסה, חזרות מהבוקר עד הערב. אחרי שמסתיימות החזרות כולנו יושבים אחד עם השני, מכירים ואוספים חוויות משותפות, ככה גם שומעים על המון מערכים וחילות ומקבלים תמונה רחבה יותר על צה"ל".
בערב יום העצמאות יצעדו אביחי ומרום על רחבת המסדרים כששניהם מחזיקים דגל בידם. לפני הרגע המיוחל הם מבקשים לאחל לתושבי פתח תקווה ולכל מדינת ישראל חג עצמאות שמח.