איציק אוחיון ועוזרו הצעיר רמי גרינברג. צילום: באדיבות דליה אוחיוןאיציק אוחיון ועוזרו הצעיר רמי גרינברג. צילום: באדיבות דליה אוחיון
איציק אוחיון ועוזרו הצעיר רמי גרינברג. צילום: באדיבות דליה אוחיון
(איציק אוחיון ועוזרו הצעיר רמי גרינברג. צילום: באדיבות דליה אוחיון)
זה יקרה ביום העצמאות הקרוב, ה-9 במאי 2019 בשעה 17:00. הפארק הגדול ברחוב בזל ישנה את שמו בטקס חגיגי ל"פארק יצחק אוחיון" על שם ראש העירייה השמיני של פתח תקוה. בכך יינתן לאוחיון הכבוד הראוי לו כמי שהיה מיוזמי הקמת הפארק.
לפני למעלה מעשר שנים הוקם הפארק הגדול מול קניון אבנת. היוזם להקמת הפארק היה איציק אוחיון, ראש העירייה האהוב, שרצה כי לילדי ותושבי פתח תקוה יהיה מקום בילוי כמו בערים אחרות בארץ. באותה תקופה היה לאוחיון עוזר צעיר ושמו רמי גרינברג, שלימים הפך לראש עיריית פתח תקוה.
לאחר שאוחיון נאלץ לסיים את תפקידו בגלל מצבו הבריאותי, נבחר איציק ברוורמן לראשות העירייה. במהלך תקופת כהונתו ביקשו ממנו גרינברג ואחרים לקרוא את הפארק על שם אוחיון, אך הדבר לא קרה.
מייד עם היבחרו של גרינברג הוא הודיע כי בכוונתו לקרוא לפארק על שמו של אוחיון והשבוע הודיעה העירייה רשמית כי האירוע יתרחש ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל במעמד בני משפחת אוחיון.
איציק ודליה אוחיון. צילום: באדיבות דליה אוחיוןאיציק ודליה אוחיון. צילום: באדיבות דליה אוחיון
איציק ודליה אוחיון. צילום: באדיבות דליה אוחיון
(איציק ודליה אוחיון. צילום: באדיבות דליה אוחיון)
דליה אוחיון, רעייתו של איציק, התרגשה מאוד מהבשורה: "היה צריך לקום ראש עיר כמו רמי גרינברג שיכיר ויוקיר את פועלו של איציק, שלא יפחד לפרגן והכרת הטוב. חוץ מזה איפה יש עוד ראש עיר כמו איציק אוחיון שתרם כל כך הרבה לעיר? פארק, איצטדיון, היכל, מתנ"סים והרשימה ארוכה. מעיר ננטשת של 160 אלף תושבים ל-259 אלף".
איציק יודע שהוא יזכה לכבוד הזה?
"חבל שבמצבו הבריאותי הוא לא יכול להנות מזה. כואב. אני מתמודדת יום יום לראות את אהבת חיי, האדם שידע לעשות רק טוב. ככה לא קל לראות האדם החכם החרוץ והדואג לכל תושב. הסיסמה שלו היתה 'מקשיב לכל אחד עושה בשביל כולם'. ושוב תודה רבה לרמי. שהחיינו וקיימנו והגיענו שזכינו לזמן הזה".
ההודעה של העירייהההודעה של העירייה
ההודעה של העירייה
(ההודעה של העירייה)