גללי כלבים ברחוב אנסקי. צילום: מתן דויטשגללי כלבים ברחוב אנסקי. צילום: מתן דויטש
גללי כלבים ברחוב אנסקי. צילום: מתן דויטש
(גללי כלבים ברחוב אנסקי. צילום: מתן דויטש)
האם עיריית פתח תקוה, שתלתה שלטי חוצות נגד בעלי כלבים שאינם אוספים את גללי חיית המחמד שלהם, אכן אוכפת את הנושא? לא מספיק, אם תשאלו את התושבים.
"המדרכה נראית זוועה, והתחושות לא נעימות בכלל", מספר שיקו, תושב רחוב אנסקי. "אזורים רבים במדרכה מכוסית בצואת כלבים, ולא פעם זה נתפס בנעליים או בצמיגים של האופנוע שלי. העניין האבסורדי, שמדובר ככל הנראה בתושבים מהאזור שמסתובבים כאן עם כלביהם. להם זה לא מפריע?".
פנית לעירייה בנושא?
"פניתי לראש העירייה דרך הפייסבוק. חזרו אליי ואמרו שיבצעו שטיפה ואכיפה סמויה באזור. אז באמת ביצעו שטיפה אבל מהר מאוד הרחוב התמלא בצואה שוב. אז למה זה עוזר? כנראה שגם אם יבצעו אכיפה, ייקח זמן עד שנראה תוצאות בשטח".
הקמפיין של העירייה נושא גללי הכלבים. צילום: מתן דויטשהקמפיין של העירייה נושא גללי הכלבים. צילום: מתן דויטש
הקמפיין של העירייה נושא גללי הכלבים. צילום: מתן דויטש
(הקמפיין של העירייה נושא גללי הכלבים. צילום: מתן דויטש)
יש לציין כי במהלך ביקורינו באזור נמצאו גללים רבים מפוזרים במדרכה כשמרחק מטרים ספורים משם, קיים מתקן לשקיות איסוף הצואה. "פשוט מזעזע, במקום שאסתכל קדימה כשאני הולך ברחוב, אני צריך להביט למטה, לראות שאני לא עולה על מוקש בטעות", אומר תושב אחר. "העירייה אמרה שתאכוף את הנושא אבל לא רואים תוצאות בשטח".
צילום: מתן דויטשצילום: מתן דויטש
צילום: מתן דויטש
(צילום: מתן דויטש)
מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "בחודשיים האחרונים יצאה העירייה בקמפיין נקיון ואכיפה, על מנת לרתום את התושבים לפעולה בכל הקשור בנקיון העיר, וכבר ניתן להתחיל לראות ולהבחין בשינוי החל ברחבי העיר.
"העירייה מבצעת נקיון באמצעי כח אדם וטכנולוגיות שונות כגון מכונות שטיפה בנוסף נעשות פעולות אכיפה באמצעות פקחים גלויים וסמויים לאיתור בעלי כלבים אשר פועלים שלא כחוק, ולא מבצעים איסוף גללים, הדו"חות הינם ע"ס 730 ₪.
"לצערנו, למרות כל העשייה עדיין ישנם תושבים אשר בוחרים להתעלם מהחוק ולא לאסוף מפגעי לכלוך בסביבה הציבורית, ובכוונת העירייה לפעול בתקיפות כנגד כל מי שילכלך, יחד עם זאת לא ניתן להציב פקח בכל מ"ר ולכן אנו קוראים לציבור לסייע ולדווח באמצעות קריאת מוקד 106.
"העירייה נמצאת בשלבים אחרונים בביצוע מכרז ייעודי עבור איסוף וטיפול בצואת כלבים, באמצעות 'קקנוע', פועלת בתגבור כח אדם ביחידה המטפלת באכיפה ופיקוח ושמה לה למטרה לשפר את הטיפול בתחום זה".
מתקן לשקיות איסוף גללי כלבים, מטרים ספורים משדה המוקשים. צילום: מתן דויטשמתקן לשקיות איסוף גללי כלבים, מטרים ספורים משדה המוקשים. צילום: מתן דויטש
מתקן לשקיות איסוף גללי כלבים, מטרים ספורים משדה המוקשים. צילום: מתן דויטש
(מתקן לשקיות איסוף גללי כלבים, מטרים ספורים משדה המוקשים. צילום: מתן דויטש)