מחקירה אינטנסיבית ומורכבת של משטרת ישראל, התברר כי במשך כ-7 חודשים, פעלו אישה וגבר באזור המרכז וגנבו מאזרחים תמימים כסף רב תוך שהנאשמת בחרה בקפידה את קורבנותיה לגניבה ובתכנון מראש ותוך שימוש בשיטה ייחודית לצורך ביצוע הגניבות.
הנאשמת הגיעה למקומות בהם גנבה ביחד עם החשוד שחיכה לה ברכב בסמוך כאשר בכל גניבה הגיעו עם רכב אחר. השניים אף עשו שימוש גם במונית של החשוד שעבד כנהג מונית. בזמן שנסעו ברחובות, החשודה איתרה אזרחים תמימים, הנאשם עצר את הרכב והחשודה יצאה למשימת הגניבה שלה.
לרוב, הנאשמת הציגה בפני האזרחים שטר כסף או מטבעות וביקשה תרומה לצדקה כאשר בחלק מהמקרים ביקשה מהאזרחים שיניחו את ידם על ראשו של הנאשם יברכו אותו בשל היותו "חולה", אז ניצלה את תמימותם וגנבה מהם כסף רב.
לרוב ביצעו הנאשמים את הגניבות בשעת צהרים, בערים פ"ת, רמת השרון, ת"א, רחובות, בני ברק, ראשל"צ, לוד, קרית גת וחולון.
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
אחד האירועים, ביום 30.4.18 בשעת צהריים, החשודה ניגשה לאזרח (בן 63) ברח' המגשימים בפ"ת כששטר כסף בידה וביקשה ממנו תרומה לצדקה. האזרח מסר לנאשמת שטר של 50 ₪. מיד אחרי, החשודה ביקשה מהאזרח לברך את הנאשם שישב ברכבו והתרתה באזרח להניח את ידו על ראשו של הנאשם בזמן מתן הברכה. אז, שלחה הנאשמת את ידה לכיסו של האזרח וגנבה שטרות כסף בסכום של כ-30,000 ₪.
מקרה נוסף אירע ביום 14.11.18 ברח' צלח שלום בפ"ת אז נכנסה הנאשמת לבית עסק לממכר פיצוחים. בשיטה דומה של הצגת שטר כסף, נצמדה למוכר וגנבה מכיסו כ-20,000 שקלים (כפי שניתן לראות בסרטון המצ"ב).
אירוע נוסף, שתועד במצלמות האבטחה, אירע ביום 9.8.18 ברח' אילת בת"א אז ניגשה החשודה לעובד גלריה במקום וביקשה שיחליף את השטר שהחזיר לה כעודף עבור מראה שביקשה לקנות. אז, ניצלה הנאשמת את ההזדמנות וגנבה מכיסו של בעל המקום את הארנק שהכיל 500 יורו, 800 דולרים ו-3,000 ₪ במזומן.
ביום 13.1.19 הנאשמת נעצרה בביתה שבחולון, עם החשוד ומעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. השבוע הוגש נגד כל אחד מהנאשמים כתב אישום חמור המכיל 40 אישומים בעבירות של קשירת קשר לביצוע עוון וגניבה. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד השניים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם. הנאשם הגיש ערר על החלטת המעצר והיום יתקיים דיון בעניינו בבימ"ש המחוזי בלוד.