ראשי העירייה נועדו לאחרונה עם צוות התכנון של פרויקט פארק הירקון פתח תקוה ובפגישתם הוצג התכנון המפורט לפארק. סך כל שטח התכנון ישתרע על פני כ-10,000 דונם. "הצגת התכנית המפורטת הינה צעד משמעותי לקראת קידום הפארק המטרופוליני אשר הקמתו תחל בשנים הקרובות על שטח עצום בצפון העיר", אומרים שם.
1 צפייה בגלריה
הדמיית הפארק
הדמיית הפארק
הדמיית הפארק
(המחשה: קרדיט: שלמה אהרונסון וארי כהן אדריכלים)
על פי העירייה הפארק יקשר בין הגן הלאומי תל אפק לגני יהושוע בת"א, בכך יעצים את העיר ויהווה מוקד משמעותי לתיירות ובילוי עבור תושבי העיר בפרט, ותושבי המדינה בכלל.
בתוך כך, בפגישה שנערכה עם מתכנני הפרויקט הוצגה התכנית המפורטת לפארק הכוללת פיתוח שטחים נרחבים למתקני ספורט ומגרשים, ניצול מבנים לשימור אשר יהפכו לבתי קפה ומרכזי מסחר מודרניים, הקמת מתחם הופעות ענק, מרחב ירוק משמעותי, פיתוח בריכות מים טבעיים ומרחבי ישיבה ובילוי, אטרקציות תיירותיות, שבילי אופניים, מיזמים חקלאיים, מתחמי לינה איכותיים, רכיבה אתגרית, פארק נינג'ה ופארק שעשועים ענק, חורשות טבע מפותחות, מתחם רכיבה על סוסים, תצפיות עוצרות נשימה ועוד.
תכנון הפרויקט משלב את הנחלים העוברים בפארק: נחל ירקון ונחל שילה. כמו כן, במסגרת התוכנית גם "הר הזבל" ישודרג ויהפוך למרחב שבו יערכו מופעים ועוד.
ראש העיר רמי גרינברג: "פתח תקוה תשנה את פניה בשנים הקרובות בכל תחום. הפארק יהווה מוקד משיכה להיקף תיירים נרחב ולפעילויות פנאי ייחודיות. אנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות".
לכל העדכונים - חדשות פתח תקוה